• Sezóna 2022/2023

Sezóna 2022/2023

• 1

Poslední dva turnaje sezóny byly z naší strany jako noc a den

V sobotu 7.4. jsme odehráli předposlední turnaj v Bílovci. Utkali jsme se zde s FBC SPARTAK Bílovec C a se Skolem Šenov.

Nastoupili jsme v oslabené sestavě a i přes to jsme s Bílovcem vydrželi držet krok, ovšem jen dvě třetiny. Do třetí třetiny jsme šli za příznivého stavu 2:1, ale poté se projevila zkušenost a síla na straně Bílovce a na konci utkání byl stav 2:5.

Poté jsme nastoupili proti, letos silnému, Šenovu. Zde jsme předvedli třetinu hrůzy a do druhé třetiny jsme šli za satvu 0:4. Tento stav dodával Sokolu klid na hokejky a postupně přidával další a další branky a konečné skóre bylo nelichotivé a s Šenovem zatím nejhorší a to 0:8.

Na tento nepovedený turnaj jsme chtěli co nejrychleji zapomenout a soustředit se na náš domácí a zároveň poslední turnaj sezóny a jak je vidět, tak se nám to povedlo.

Na domácím turnaji, který se uskutečnil v neděli 29.4. v hale ČPP Aréna Ostrava jsme se střetli se Sokolem Šenov a FBC Hlučín B.

Šenov nás čekal jako první a věděli jsme, že mu máme sice co vracet, ale že Šenov letos hraje ve výtečné formě a tak byl Sokol jednoznačným favoritem. Jenže nám se toto utkání povedlo od brankáře, přes obranu až po útok a s Šenovem jsme se rozešli smírně 2:2. Je to krásný výsledek, ale pouhých 24 vteřin nás dělilo od výhry za tři body, kdy jsme dokázali 90 vteřin před koncem vstřelit branku na 2:1, jenže Sokol při hře v šesti dokázal vsítit vyrovnávací branku a dokázal vydřít remízu. Jelikož Sokol Šenov letos s největší pravděpodobností postuopí o ligu výše a byl to soupeř, s kterým jsme hráli od začátku (tedy celých pět sezón), tak mu přejeme hodně úspěchů v nadcházející sezóně a děkujeme za dobré vztahy, které mezi našima dvěma týmy panovaly po celých pět let a snad se ještě naše cesty někdy v budoucnu střetnou.

Další soupeř byl Hlučín B, ktarý nastoupil s mladým týmem s třemi pětkami do pole. Bylo to zcela opačné utkání oproti Šenovu, jelikož soupeř byl zřejmě přemotivovaný a šel po nás jako vosa po bonbóně a souboje u mantinelu nás hodně bolely a přišlo i zranění na naší straně. Naštěstí, i přes vyhrocený průběh, jsme se neuchýlili k nějaké nečisté hře a utkání jsme odehráli s čistým štítem co se týče vyloučení. Naproti tomu soupeř odehrál deset trestných minut v oslabení což byla skoro jedna třetina zápasu, jenže naše přesilovky vyšly vždy na prázdno a utkání bylo dramatické až do konce. První branka zápasu padla do sítě Hlučína a to po krásné akci v druhé minutě druhé třetiny. Tento stav byl ustálený až do závěru utkání, kdy se nám po pěkné akci podařilo vsítit další a závěrečnou branku 45 vteřin před koncem. Do konce zápasu se již nic nestalo a tak jsme mohli slavit nejenom vítězství za tři body, ale také naši první nulu za celých pět sezón. Tímto gratulujeme našemu gólmanovi Romanovi za první nulu a doufáme v časté opakování těchto výsledků v další sezóně:-)

Děkuji celému našemu týmu, sponzorům, rodinám, přátelům a všem, kteří se podíleli na této páté sezóně za podporu a spolupráci a doufáme, že nám udržíte přízeň i v sezóně příští.