V Bystřici se nám podařilo získat vysněných 6 bodů a v tabulce jsme se posunuli na čtvrté místo.

V dalším kole MS třídy mužů jsme se utkali s týmy Fencers Havířov a Sokol Šenov. Z obou utkání jsme vyšli jako vítězové a zaslouženě získali prvních šest bodů do naší tabulky.

Jako první jsme nastoupili proti týmu Fencers Havířov. Zde se hrálo dlouho bez branek. První branka do sítě Havířova padla až ve druhé třetině. Na tuto branku ještě soupeř odpověděl a srovnal stav na 1:1. Do třetí třetiny jsme šli s cílem pokračovat v trpělivé hře a to se nám vyplatilo. V poslední části jsme dokázali vstřelit pět gólů a dotáhli jsme utkání i do vítězného konce a radovali se ze zisku prvních třech bodů v letošní sezóně. V tomto utkání musím vyzvednout nejen výkon našeho gólmana, ale především hru celého týmu včetně trenéra. Plnili jsme do detailu vše co nám naordinoval a jeho taktika se ukázala jako vítězná. Mezi naše silné stránky patřila obrana, kdy jsme dokázali držet soupeře daleko od naší branky a nepřipustili jsme žádné drama.

V druhém utkání jsme nastoupili proti Sokolu Šenov. Do tohoto utkání jsme šli s respektem, ale psychicky dobře naladěni první výhrou. Zde jsme v první třetině dokázali vstřelit branku už ve druhé minutě a to nás po psychické stránce ještě více posílilo. Nadále jsme plnili instrukce trenéra a poctivě bránili. Soupeř se snažil neustále útočit, ale marně a navíc ve druhé třetině jsme přidali uklidňující gól. Do třetí třetiny jsme šli za stavu 2:0 pro náš tým. Dlouho tento stav odolával i přes naši hru v oslabení. Až minutu a deset vteřin před koncem se nám podařila vstřelit třetí branka po samostatném úniku. Už to vypadalo, že udržíme čisté konto, jenže soupeř dokázel padesát vteřin před koncem vstřelit jediný gól. Závěr utkání jsme si již pohlídali a zvítězili opět zaslouženě 3:1. Budu se opakovat, ale i zde musím vyzvednout skvělý výkon brankáře a hru celého našeho týmu.

V tomto turnaji se nám tedy podařilo získat vůbec prvních šest bodů z jednoho turnaje za čtyřletou dobu trvání a myslím, že mluvím za všechny, že za to můžeme vděčit především trenérovi, který dal naší hře řád a smysl. Samozřejmě nic nejde bez kolektivního ducha a ten v našem týmu skutečně je :-)

Příští zápas se uskuteční 29.10. V Bolaticích a utkáme se zde s Frenštátem B a Bílovcem C.