Z domácího turnaje jsme vytěžili čtyři body

Domácí turnaj se nám povedl a získali jsme čtyři body a díky tomu jsme se posunuli na průběžné čtvrté místo.

Jako první nás čekal Fencers Havířov, který nás v minulém měření sil porazil a obral nás o všechny tři body. Chtěli jsme proto v tomto utkání vyhrát a body získat zpět. Utkání bylo velmi vyrovnané až do konce, ale štěstí stálo na naší straně a zvítězili jsme 5:3. Hned ve druhé minutě jsme šli do vedení, ale Fencers za minutu vyrovnal. V první třetině nikdo další gól nevstřelil a tak jsme šli do druhé třetiny za stavu 1:1. V druhé třetině jsme vstřelili rychlý přesilovkový gól a poté přidali ještě jednu branku. Zdálo se, že do třetí třetiny půjdeme s dvoubrankovým vedením, ale čtyři vteřiny před koncem dal Fencers kontaktní gól. Ve třetí třetině jsme šli opět do dvou brankového vedení, ale Fencers opět snížil. Fencers v závěru tlačil, ale byl to náš tým, který vstřelil 18 sekund před koncem poslední gól a radovali jsme se z výhry 5:3. Jsou to pro nás velmi cenné a vydřené tři body.

Ve druhém utkání nás čekal Jablunkov B. Toto utkání nemělo favorita a skončilo tedy zaslouženě remízou 5:5, i když od zisku tří bodů nás dělilo pouhých jedenáct vteřin. V první třetině jsme dokázali vstřelit velmi rychlý gól a to po 27 vteřinách. V druhé třetině jsme přidali další dva góly a to jeden dokonce 11 vteřin před sirénou. Do třetí třetiny jsme šli za stavu 3:0, ale jak je vidno, tak nám tento náskok nebyl nic platný. Ve třetí třetině se totiž děli věci jako z filmu a padlo celkem sedm branek (bohužel 5 do naší branky). Ještě v čase 11:42 jsme vedli v poměru 5:3, ale soupeř zavelel k velkému finiši a s velikým štěstím vstřelil během 7 vteřin dvě branky a utkání srovnal. V tomto utkání jsme dvě třetiny byli o něco lepším týmem, ale ve třetí jsme zcela propadli a zbytečně jsme se připravili o tři body.

Tento turnaj se nakonec i přes špatný závěr s Jablunkovem povedl a získali jsme důležité čtyři body. Jsme také rádi, že nám i nadále zůstává skvělá pohoda v týmu a náš tým šlape jako celek. V příštím turnaji, který se uskuteční 28.1. v SH SOŠ Dopravní Ostrava, nás čekají dva silní soupeři a to 1.MVIL Ostrava C a FBC Letka D.