Z Bystřice vezeme důležité 4 body

V sobotu jsme odehráli náš sedmý turnaj a střetli jsme se s týmem Fencers Havířov a FBC Coyotes Jablunkov B.

Jako první nás čekal pátý tým tabulky a to Fencers Havířov. Úvod utkání se nám sice nepovedl, protože jsme po 29 sekundách, po naší chybě, prohrávali. Naštěstí jsme dokázali rychle zareagovat a srovnat. Do konce první třetiny jsme dali ještě další dva góly a vedli jsme 3:1, přičemž třetí gól padl jen 3 sekundy před koncem třetiny. Fencers ovšem nesložil zbraně a v další třetině po naší druhé chybě vstřelil kontaktní gól a utkání zdramatizoval. Jenže náš tým předváděl velmi rychlou a kombinační hru a rychle jsme odskočili o dvě branky a do třetí třetiny šli za stavu 5:2. V třetí třetině jsme si již výsledek pohlídali a přidali další tři branky a zvítězili 8:2. V tomto utkání při nás konečně stálo potřebné štěstí a navíc náš tým makal na 100 % a předváděli jsme rychlý a útočný florbal podpořený skvěle hrající obranou a jistým gólmanem.

V dalším utkání nás čekal Jablunkov B. S Jablunkovem jsme hráli vyrovnaný florbal a výsledek 2:2 je naprosto odpovídající předvedené hře z obou stran. Remíza se ale nerodila snadno. V první třetině šel Jablunkov rychle do vedení, které mu vydrželo i do druhé třetiny. V druhé třetině se vytratilo střelecké štěstí u obou mužstev, ale byl to Jablunkov, který dokázal 11 sekund před koncem třetiny vstřelit po naší další chybě druhý gól. Do třetí třetiny jsme šli tedy s dvou brankovou ztrátou. Stále jsme však doufali v dobrý výsledek, jelikož naše hra byla výborná, ale bohužel nám chybělo to podstatné a to byly góly. Naštěstí jsme hned v první minutě vstřelili kontaktní gól a soupeře jsme tím dostali pod tlak. V půlce třetí třetiny se nám povedlo po samostatném úniku vstřelit se štěstím vyrovnávací gól. Poté ještě oba týmy měly spoustu gólových šancí, ale nakonec utkání skončilo remízou 2:2. V tomto utkání byly oba týmy rovnocennými soupeři s tím, že chvíli tlačil soupeř a chvíli náš tým.

V konečném součtu jsme s výsledky a ziskem 4 bodů spokojeni a odlepili jsme se z neoblíbeného posledního místa.

Příští turnaj nás čeká 25.3. v SH ZŠ Komenského Bílovec a utkáme se zde s 1. MVIL Ostrava C a FBC Letka D.