Ze zápasů z Bílovcem B a Piráty Ostrava máme další 3 body :-)

V neděli 25. 1. nastoupil náš tým proti týmům FBC Spartak SportGroupCZ Bílovec a FurtFit Pirates Ostrava B. Šlo již o 13. a 14. kolo MS třídy mužů.

Jako první jsme změřili síly s Bílovcem. Jednalo se o velmi důležité utkání dvou týmů, které sousedí dlouhodobě v tabulce naší ligy. V úvodní třetině jsme dokázali vstřelit první branku a v zápětí jsme přidali ještě druhou. Tento stav nalomil našeho soupeře a i když se snažil dotírat na naši bránu sebevíce, tak míček stál na naší straně a do brány se nedostal. V další třetině jsme zvýšili náskok na 3 : 0 a poté přišla nešťastná chvíle našeho gólmana, který si nastřelený míček, mířící mimo branku,  nasměřoval svou nohou do brány. Naštěstí to ale byla jediná malá chybka našeho gólmana v celém zápase s Bílovcem, jelikož svými dalšími fantastickými zákroky držel střelce Bílovce na uzdě a nedovolil již vstřelit žádné další branky za jeho záda. Ve třetí třetině náš tým již kontroloval narůstající skóre a utkání skončilo 6 : 1 a mohli jsme si připsat veledůležité 3 body do naší tabulky a odskočit Bílovci B na rozdíl 5-ti bodů. Je to naše první vítězství nad Bílovcem B ze čtyřech vzájemně odehraných zápasů.V loňském ročníku byla bilance nelichotivá, Bílovec nás porazil hned třikrát. Toto utkání náš tým zvládl po všech stránkách lépe a doufáme, že v dalších vzájemných zápasech navážeme na tento výkon a získáme další body.

Následující zápas proti týmu Pirátů se nesl v opačném duchu. V tomto utkání bylo dopředu jasné kdo zvítězí a náš tým měl pouze jediný cíl a to nedostat příliš mnoho branek. Tento cíl se nám dařil plnit pouze v první třetině, která skončila 0 : 2. Ve druhé třetině soupeř přidal 5 branek a ve třetí třetině dokonal dílo zkázy dalšími 3 brankami. Utkání nakonec i přes naši snahu skončilo 0 : 10. Byla to pro nás zatím největší porážka v této sezóně a  jak všichni pevně doufáme,  již tento nelichotivý rekord v letšním ročníku napřekonáme.

Na závěr bychom chtěli v našem týmu přivítat dva nové hráče a to  Adama Sotorníka, hrajícího na pozici útočníka, který za nás nastoupil již v minulých dvou zápasech. Dále vítáme staronovou posilu Petra Sedláčka hrajícího na pozici obránce, který se k nám vrátil po vleklém zranění ramene. Oběma hráčům přejeme hodně úspěchů, gólů, přihrávek a hlavně ještě účast při minimálně 6-ti vítězstvích ze zbývajících  6- zápásů v této sezóně :-)

V příštím kole MS třídy mužů konané 15. 2. 2015 zajíždíme opět do Bolatic, kde nás budou čekat dva velmi těžké zápasy a to proti týmům Z.F.K. AQM Petrovice C a FBC Hlučín. Doufám, že bude při našem týmu stát štěstí a podaří se nám urvat nějaký ten bodík.