Domácí turnaj za nula bodů

V neděli jsme odehráli náš poslední domácí turnaj. Utkali jsme se s týmem FBC Sokol Frenštát p. R. a týmem FBC KSVČ Juventus Odry.

Nejdříve nás hned v 8 hodin čekal Frenštát, tedy tým, který dlouhodobě okupuje první příčku tabulky. Frenštát má velice mladý a hodně dravý tým a tento fakt se přenesl do utkání. Frenštát byl jednoznačně lepším týmem a bylo jen otázkou, kolik branek nám dokáže vstřelit. Frenštát se ujal vedení 0:3 a zdálo se, že je po zápase. Jenže v naší přesilovce se nám podařilo vsítit branku a do minuty poté i druhou. Do třetí třetiny jsme šli s velmi dobrým výsledkem 2:3. Jenže Frenštát přepnul z tréninkového tempa do zápasového a přejel nás šesti brankami a utkání skončilo 2:9. Snad se nám v odvetě podaří toto nelichotivé skóre zmenšit.

V druhém utkání jsme narazili na Odry. Byl to velmi vyrovnaný zápas a nebyli jsme daleko od bodu za remízu. V určitých částech hry, zejméne v závěru, jsme byli dokonce lepším týmem a sahali jsme po vyrovnání. Jenže střelecky se nám nedařilo a utkání skončilo 2:3. Většina důležitých momentů se odehrála ve třetí třetině, jelikož po dvou třetinách bylo skóre 0:1. I přes závěrečný tlak umocněný hrou bez brankáře jsme již nedokázali vyrovnat a podrujé v sezóně jsme s Odrama prohráli.

V příštím kole, které se uskuteční v Bílovci dne 27.3. nás čekají dva vyrovnaní soupeři a budeme muset dohnat bodovou ztrátu z domácího turnaje, abychom neklesali tabulkou a mohli pomýšlet na vyšší příčky. Střetneme se zde s týmem FBC Fencers Havířov a týmem FBC PRIMAškola Spartak Bílovec.