Turnaj v Havířově nám vyšel a získáváme další tři body

Na turnaj v Havířově jsme jeli s cílem získat tři body a to jsme také splnili. Více bodů ani nemohlo být v plánu, jelikož nás čekal velmi těžký soupeř a to Petrovice D, které ani jednou neprohráli již dvě sezóny v řadě.

V 8 hodin jsme nastoupili proti poslednímu týmu tabulky a to Fencers Havířov. Sice jsme si před zápasem řekli, že nesmíme připustit, aby jsme hned v úvodu prohrávali, jenže přesně to se stalo. Naštěstí jsme rychle srovnali a do druhé třetiny jsme šli za stavu 1:1. Ve druhé třetině jsme šli do vedení hned v první minutě, ale soupeř srovnal krok. Jenže od té doby byl zápas v naší režii a do poloviny druhé třetiny jsme vsítili další tři branky a do třetí třetiny jsme měli náskok třech branek. Úvod třetí třetiny nám vyšel skvěle, ve druhé minutě jsme již vedli 7:2. V posledních minutách ještě soupeř korigoval skóre, ale to jsme již měli zápas pevně v našich rukou a dotáhli jej do vítězného konce. Soupeř byl, i přesto že mu patří poslední pozice, kvalitní a toto utkání rozhodlo naše střelecké štěstí a větší sehranost našeho týmu.

Jako druhý zápas nás čekal soupeř nejtěžší a to Petrovice D, které byly, jako již tradičně, posíleny o hráče snad ze všech svých soutěží a to z Petrovic A,B,C a juniorů. Dopředu bylo jasné, že nás soupeř bude přehrávat, ale i přes drtivou převahu jsme soupeře dlouho trápili a hrozili alespoň z brejků. První branky se Petrovice D dočkali až v závěru druhé třetiny a bylo to snad poprvé, co jsme viděli Petrovice D radovat se z gólu (většinou jim to takovou radost nepřináší a góly berou jako běžnou věc, jelikož je střílí jako na běžícím pásu:-)). Do třetí třetiny jsme šli s cílem udržet nějaký pěkný výsledek a to se nám dařilo jen necelou minutu. Poté Petrovice D předvedli, proč ještě neprohráli a ukázali na plno svoji sílu a začali nám ládovat jednu branku za druhou (teda kromě jedné, kterou jsme si nedopatřením vsítili sami). Utkání nakonec skončilo v poměru 0:7. Skóre vypadá hrozivě, ale je to výsledek, za který se proti takto kvalitnímu soupeři nemusíme stydět. Pro upřesnění uvádím, že po nás hráli Petrovice D proti druhému týmu a to Flashing Havířov a těm nadělila dvojnásobek branek a zvítězili 14:5.

Nyní netrpělivě čekáme na výsledky z druhého turnaje, který uzavře naši soutěž a dozvíme se konečné pořadí letošního ročníku.