Ohlédnutí za sezónou 2016/2017

Sezóna 2016/2017 byla naší již čtvrtou sezónou v MS třídě mužů a můžeme s čistým svědomím říci, že byla naše nejúspěšnější - jak co se týče umístění v tabulce, tak i bodovým ziskem.

Před sezónou nás opustili tři hráči, které se nám podařilo nahradit dostatečně kvalitními čtyřmi hráči, bohužel nás jeden v polovině sezóny opustil. Co se nám ale povedlo zřejmě nejvíce bylo angažování trenéra, kterého jsme v uplynulých třech sezónách postrádali. Náš tým pod jeho vedením šel postupem času svým výkonem stále nahoru a i přes občasnou herní krizi nás ohromně zvedl po taktické a herní stránce. Všechno samozřejmě není o jednom člověku, ale náš úspěch byl docílen také skvělou partou a pohodou uvnitř týmu, čehož si ceníme vždy nejvíce.

Co se týče bodového zisku, tak se nám povedlo získat krásných 33 bodů z 22 zápasů. Pro srovnání uvádím předchozí tři sezóny (2013/14 - 11 bodů, 2014/15 - 17 bodů, 2015/16 - 18 bodů). Z bodových zisků uplynulých sezón jde jasně vidět, že se náš tým rapidně zlepšil a získal téměř dvojnásobek bodů.

Konečné postavení v tabulce nás potěšilo i zklamalo zároveň. Skončili jsme z dvanácti týmů na šesté pozici. Ale při bližším prozkoumání tabulky je vidět, že nám chyběl pouhý jeden bodík ke třetímu místo, které se nakonec ukázalo jako postupové. O to více nás mrzí konečné šesté umístění, které sice bylo před sezónou našim cílem, ale v průběhu sezóny jsme pomýšleli na vyšší patra. Vždyť v půlce sezóny jsme se nacházeli na třetím až čtvrtém místě.

Přdsevzetí do další sezóny jsou jasná - chceme udržet stávající kádr a doplnit jej o potřebný počet hráčů. Od toho se také odvíjí další cíl do nové sezóny a to, že chceme hru ještě více zlepšit a získat více bodů a tím pádem se umístit v horních patrech tabulky MS třdy mužů.