První tři body jsou doma

Ve druhém turnaji jsme získali tři body za jednu prohru a jednu výhru.

Náš první soupeř byl Fencers Havířov. Fencers nastoupil v menším počtu hráčů, avšak i přesto nás dokázal přetlačit a vyhrát 3:2. V první třetině, po naší hrubé chybě, dal soupeř laciný gól a když přidal další v polovině druhé třetiny, tak bylo jasné, že je zle. Sice jsme za minutu dokázali snížit na rozdíl jedné branky, ale soupeř ještě ve druhé třetině přidal třetí a zároveň vítěznou branku. Ve třetí třetině se nám podařilo pouze snížit a i přes náš veliký tlak a spoustu střel se nám nepodařilo utkání dotáhnout do vítězného konce. Soupeř byl sice méně aktivnější a měl i méně střel, ale dokázal využít naprosto všech našich zaváhání a tím pádem vyhrál zaslouženě. V tomto utkání se nám nedařilo střelecky a v týmu pořád chyběla potřebná pohoda, která nám chybí od začátku sezóny. Jedním důvodem herní nepohody je i fakt, že máme momentálně k dispozici pouze dva stálé obránce a musí zaskakovat útočníci, což se následně projeví v útočné síle týmu, jelikož sestava pak není taková, jaká by měla být. Ve výsledku nám chybí důležité góly od těchto útočníků a bez nich se vyhrávat prostě nedá. Musím v tomto zápase ovšem pochválit našeho gólmana Davida, který zachytal skvěle a držel naše šance na úspěch až do konce. Také chci poděkovat Adamovi a Martinovi, že se postavili do obrany a odmakali to naplno.

Po zápasové pauze jsme nastoupili proti týmu FBC Coyotes Jablunkov B. Jablunkov před námi porazil Bílovec C v poměru 4:3 a proto jsme šli do utkání s respektem. I zde jsme dostali první gól a hned z kraje druhé třetiny to bylo již o dva góly. Jenže poté přišla divoká pětiminutovka, kdy padlo dohromady na obou stranách pět gólů. Nejprve jsme utkání otočili na 3:2, krátce na to soupeř vyrovnal, ale opět jsme dokázali skórovat a šli do vedení 4:3. Ve druhé třetině jsme přidali ještě jeden gól a utkání bylo 5:3. Ve třetí třetině jsme dokázali vstřelit ještě další branky (jednu z přesilové hry, která trvala pouze dvě sekundy). Utkání jsme nakonec ovládli 7:3 a připsali si první a velmi důležité body. Na tomto výsledku má velký podíl gólman Roman, který nás neskutečně podržel a utkání se mu povedlo na výbornou. Snad nás tato výhra nakopne k dalším lepším výsledkům.

Přestože jsme získali tři body, tak tento turnaj je pro nás neúspěchem, jelikož jsme měli cíl získat bodů šest a prohru s Fencersem neseme hodně těžce. Snad se nám v příštím kole podaří dát dohromady naši prořídlou obranu a nebudeme muset řešit doplňování obrany útočníky, které navíc nebylo příliš ideální a to se projevilo i v zápase s Fencersem, kdy nepřišly potřebné góly.