Vánoční turnaj přinesl skvělé druhé místo

V sobotu 22.12. jsme se zúčatnili turnaje HST 3+1 v Hradci nad Moravicí a vynesl nám stříbrnou pozici. Po nepovedeném průběhu první části ligové sezóny jsme si chtěli zlepšit chuť na vánočním turnaji, kde jsme vystupovali sebevědomě, ale s respektem. Turnaj jsme odehráli ve výborné formě a šlapalo nám to od gólmana, přes obranu, až po útočníky. V základní části jsme odehráli celkem pět utkání a všechny jsme zvládli bez ztráty bodu a skončili jsme na prvním místě a do play off jsme tedy vstupovali jako favorité.

Zde nás, ale jen lehce, opustilo střelecké štěstí a ve čtvrtfinále jsme ještě minutu před koncem prohrávali 0:1, jenže se nám podařilo nakonec srovnat. V prodloužení gól nepadl a tak přišly na řadu nájezdy (tři série), zde se k nám opět přiklonilo štěstí a po dvou sériích jsme slavili postup do finále (proměnili jsme obě série a náš gólman chytil oba nájezdy).

Semifinále mělo podobný průběh, až na to, že jsme nejdříve vedli 1:0, ale potom soupeř vyrovnal. V tomto utkání ovšem na nájezdy nedošlo a byli jsme to my, kdo vstřelil vítězný gól.

Do finále jsme šli s pocitem vyhraných všech sedmi odehraných zápasů. Jenže jsme nastoupili proti stejně silnému soupeři, také se sedmi výhrami. Náš soupeř měl větší štěstí na vstřelené branky a rychle se ujal dvougólového vedení a to jsme si opět vstřelili vlastní branku (asi bez toho nemůžeme být). Nám se podařilo 15 sekund před koncem korigovat na rozdíl jediné branky, ale to bylo vše a ve finále jsme byli poraženi 3:4.

I přesto je to náš velký úspěch a udělali jsme dobré jméno našemu klubu. A teď již jen doufáme, že vítězné tažení přeneseme do soutěžních utkání, které nás čekají již 6.1.2019 v Bílovci.