Domácí turnaj proti špičce tabulky

Uplynulý víkend Anakonda pořádala čtyři dopolední utkání, ve kterých se mimo jiné postavila proti vedoucím týmům tabulky.
Po brzkém vstávání jsme se už v 7 ráno sešli v krásné hale v Malých Hošticích. Měli jsme za úkol postavit mantinely, seznámit se s časomírou a online přenosy.

Když odbila osmá hodina ranní bylo načase nastoupit do zápasu s Porubou, která bodově vede naši soutěž. Opatrná první třetina nabídla mnoho brankových příležitosti zejména ze strany oranžovo-černých. Tigers se dokonce podařilo vstřelit gól, který však rozhodčí neuznali, protože byl dosažen vysokou holí. V závěru třetiny jsme soupeři nabídli početní převahu, kterou se nám podařilo ubránit. Ve čtvrté minutě druhé části jsme poprvé inkasovali. Volný hráč Poruby dostal přihrávku a překonal našeho brankáře, který se nestihl přesunout a střelu krýt. Následně nám soupeř daroval čtyřminutovou přesilovku. Hráč Tigers po odpískání odhodil míček za mantinel a dostal tak 2 min. za zdržování hry, následně pronesl nehezká slova směrem k rozhodčím a vyfasoval 2 min. +10 min. za nesportovní chování. V přesilové hře jsme si nedokázali vytvořit střelecké pozice
a po uplynutí stopadesátí vteřin jsme o početní převahu přišli. Při hře na naší půlce Peťa ve snaze zastavit soupeře s míčkem, udělal nešikovný pohyb a poranil si koleno při kterém nechtěně fauloval protihráče. Při hře čtyři na čtyři jsme nejprve měli šanci snížit, ale při úniku jeden na nikoho míček nesměřoval do prostoru branky a jak se říká: „nedáš, dostaneš“. Tohle se přesně stalo, hráč, který proběhl jednoduše přes půlku hřiště neměl pak sám proti gólmanovi problém skórovat. Poruba tak po druhé třetině vedla o dvě branky. Do poslední části zápasu jsme vstoupili rozhodně lépe. Podařilo se nám vyvinout tlak na půlce soupeře, ohrozit brankáře Poruby. Po zablokované střele Dana našel Martin Gryč míček nejrychleji a dokázal se vymotat ze skrumáže a obejít 3 hráče Tigers, následně střelou do protipohybu neměl brankář šanci. Po uplynutí čtyř minut se nám podařilo vyrovnat. Kuba navedl míček na střed hřiště, na pravé straně uviděl nehlídaného Davida a ten pohotovou střelou vymetl roh porubské brány. Po vyrovnání jsme byli lepším týmem a sahali jsme po vedoucí brance. K naší smůle se tak nestalo a po euforii jsme spadli zpátky na zem. Poruba nechtěla nechat nic náhodě a po dvou naších ztrátách si vzala vedení v zápase. Další zbytečný faul z naší strany dokázal Tigers potrestat a zvýšil na 5:2. Devadesát sekund před koncem utkání byli porubští potrestáni za špatné střídání, jenže my jsme nedokázali alespoň kosmeticky upravit výsledek zápasu. Poruba zůstala
i po zápase s námi neporažena.

Jelikož jsme byli pořádajícím týmem, druhý zápas nás čekal až na konci. Starali jsme se o chod zápasů mezi Třincem
a Opavou následně mezi Porubou a Opavou.

Po dvou zajímavých utkáních jsme byli připraveni nastoupit proti Třinci. Bohužel bez zraněného Petra, který se už po druhé zranil v zápase před Třincem. Mladý tým soupeře úřaduje na druhé příčce tabulky, takže jsme to neměli opět jednoduché. Červenobílí nás po většinu zápasu zavírali na vlastní polovině. Taktika byla tedy jasná, co nejlépe bránit a vytvořit si brankové příležitosti. Celou první třetinu i navzdory dvou oslabením se nám dařilo udržet čisté konto. První zásah třineckých přišel v úvodu druhé části. I když jsme byli týmem, který tahal za kratší konec, dokázali jsme si připravit slibné šance. Bohužel neproduktivita v zakončení nás letos brzdí na cestě k lepším výsledkům. V závěru třetiny Třinec navýšil vedení na 2:0. Fyzických sil před třetí částí nezbývalo mnoho a dva náročné zápasy byly na nás znát. Až do třicáté minuty jsme drželi slibný výsledek a kontaktní gól by nás do závěru zápasu namotivoval. Tak se bohužel nestalo a Třinečané v průběhu dvou minut od nás odskočili na rozdíl čtyř branek. Hráč v červeném kompletoval hattrick. Nejsvětlejším momentem zápasu z naší strany byl úspěšný zásah ve 33. minutě. Martin Gryč v úniku dokázal při pádu přes zasahujícího gólmana dostat míček za jeho záda. Výsledek 4:1 se ještě jednou měnil o minutu později, ne však z naší strany. Třinec navýšil pátým gólem a víc se v zápase nestalo. Po dvou prohrách se navzdory ostatním výsledkům naše pozice v tabulce nezměnila.