Domácí turnaj + zmíňka o zápasech na dopravce

Ve zkratce se nejdříve poohlédneme za turnajem na dopravce, o kterém bohužel nevyšel článek, za což se omlouváme.

Čekali nás soupeři z Opavy a Poruby. První utkání jsme odehráli s Bruises. Zápas byl už od začátku ve vysokém tempu, hrálo se hodně do těla, někdy až přehnaně,z čehož pramenily tresty. Nepodařilo se nám být po většinu zápasu produktivní, což neplatilo u soupeře, který ve 26. minutě vedl pohodlně 0:4. Prvním, kdo nasměroval cestu za vyrovnáním byl Kuba. Necelé dvě minuty později se po individuální akci prosadil Andrzej. Bohužel posledním střelcem zápasu se stal kapitán Martin, přes velkou snahu a nespočet šancí se nám nepodařilo vyrovnat a Opavě jsme podlehli 3:4.

Druhý zápas nedělního dopoledne jsme hráli proti pořádající Porubě. Tak jako v prvním utkání se už od začátku hrálo ostře, možná až agresivně, duch fair play přítomen rozhodně nebyl. Tigers se dostalo do vedení v páté minutě. Vyrovnávajícím střelcem Anakondy byl Kuba, po asistenci Martina Gryče. Ve druhé třetině jsme dvakrát inkasovali a soupeř vedl 1:3.
Hned v úvodu poslední části se prosadilo duo podílející se na první brance, tentokrát v opačném gardu. Cestu za vyrovnáním nám překazila inkasovaná branka v čase 30:43. Pohrávali jsme o dvě branky a hřišti to jiskřilo, žádný z týmu si nedaroval metr palubovky zadarmo. Výkon rozhodčích byl z našeho pohledu slabý a utkání nezvládli. Naději na vyrovnání vykřesal sedmdesát vteřin před koncem kapitán Martin s asistenci Steva, stav byl 3:4, sáhli jsme po time-outu a zkusili to v šesti. Dvacet sekund před koncem jsme bohužel inkasovali a naděje na body byla pryč, Porubě jsme podlehli 3:5.

V sobotu 12.2. jsme byli pořádajícím týmem turnaje v Malých Hošticích, kde nás čekali soupeři z Třince a Opavy. Bohužel jsme se přes zranění, nemoci a osobní důvody nemohli sejít v plné sestavě. Naštěstí nám trn z paty vytáhli Jindra s Peťou, kteří letos poprvé nastoupili za Anakondu, moc jim za to děkujeme.

V 8:00 jsme rozehráli utkáni proti Třinci, kde nás nečekalo vůbec nic jednoduchého. Chtěli jsme hlavně dobře bránit a počkat si na příležitosti. V šesté minutě se však na listinu střelců zapsal třinecký hráč a otevřel gólový účet zápasu. Dvě minuty později se střelec úvodní branky dopustil faulu a obdržel menší trest. Dobře rozehranou přesilovku se nám podařilo zužitkovat po minutě, prosadil se Kuba, přihrával Peťa K. V poslední minutě první třetiny jsme museli jít po faulu do čtyřech. Od druhé části se do branky postavil Dejv, který už po devatenácti vteřinách lovil míček z branky. Třinec se prosadil v přesilovce. V navyšování náskoku Intevo pokračovalo. Po naších chybách a nepohlídaných situacích se soupeř dostal do pěti brankového trháku. Druhá třetina byla pro nás jak ze špatného snu. V závěrečné části náskok Třince postupně stahoval náš nejproduktivnější hráč Kuba. Trefil se třikrát po sobě, asistenci si postupně připsali Martin, Jindra a Radek. Čtyři vstřelené gól Kuby kosmeticky upravily výsledek na světelné tabuli. Ubráněným oslabením jsme zakončili zápas s Třincem, kterému jsme po náročném boji podlehli 4:6.

Dva zápasy jsme odpočívali jako diváci a následně nás čekal duel proti Opavě. Do zápasu jsme vstoupili dobře, dařilo se nám zaměstnávat brankáře soupeře, který v páté minutě po dorážce Davida inkasoval. Následně nám soupeř nabídnul početní převahu, kterou po individuální akci zužitkoval bez asistence Kuba. Hrálo se nahoru, dolů, na obou stranách bylo vidět nespočet šancí na změnu stavu. Ta nastala ve 22. minutě, Opava snížila na rozdíl jediné branky. Po půl minutě nám klid na florbalky vnesl Kuba, který se opět trefil a zvýšil na rozdíl dvou branek. Do třetí části jsme nastoupili s jasným úkolem, ubránit body. Z našeho pohledu nevyužitá přesilová hra nastartovala gólovou smršť. Na čtyři-jedna zvýšil po asistenci Andrzeje, kdo jiný než Kuba. Pátou branku Anakondy přidal kapitán Martin, asistoval mu Jindra. Brankových příležitostí z našeho pohledu bylo ve třetí třetině mraky, šli jsme si bojovným a týmovým výkonem po tři body. V tomhle se nám hráči Opavy snažili zabránit, trefou jednoho z nich se rozdíl ve skóre snížil o tři branky. Posledním, kdo v zápase skóroval byl hráč černo-žlutých, a to konkrétně David, který pohodlně dorážel před branou. Konečný výsledek zápasu 6:2 pro naše barvy. Dvojzápas v Hošticích bereme jako úspěšný, a ještě jednou děkujeme klukům z obrany Jindrovi a Peťovi, kteří nejenom zalepili díry v sestavě, ale také bodovali. Nakonec gratulace Kubovi, který zaznamenal sedm gólu a dvě asistence, ne jenom, že nám tím pomohl k zisku bodů, ale také se posunul na druhé místo kanadského bodování soutěže. Další turnaj odehrajeme za měsíc v Bílovci.