Dvě výhry, šest bodů a třetí místo v tabulce !

V neděli 10. dubna jsme měli na programu předposlední dvojzápas letošní sezóny. Vypravili jsme se do Stonavy, kde z důvodu poruchy nefungovalo topení a netekla teplá voda. Po rozcvičce jsme se dostali do tempa a odhodili mikiny. Nejprve jsme se utkali s Ostravou-Jih, následně s pořádajícím Fencers Havířov
Začátek utkání proti Jihu byl v naši režii. Dokázali jsme si připravit pár slibných šancí a kontrolovali míček. Pět minut jsme čekali na úvodní branku. Do vedení nás po přihrávce Kuby poslal kapitán Martin. Hra se přelévala ze strany na stranu, brankových příležitostí bylo nespočet, hlavně z naší strany. Jih se dobře bránil a míčky ihned nahazoval dopředu. Viděli jsme dokonce neproměněné šance proti prázdné bráně, ale na to jsme si už zvykli. Stav se podruhé měnil třicet sedm vteřin před koncem první části. Rozehrávku z křížku na straně soupeře rozehrál Radek na Andrzeje a ten střelou z úhlu poslal míček pod břevno. Do druhé třetiny jsme si tak nesli dvoubrankový náskok. Charakter zápasu se nadále nesl v duchu dobývání soupeřovy brány. Tři minuty uběhly z druhé třetiny a prvním gólem v zápase se prosadil po nahrávce Dana, Jakub. O chvíli později se dvoubrankovým střelcem stal kapitán Martin po spolupráci s Kubou. Stav byl 4:0 a hrálo se nám mnohem lépe.
Tým ostravského Jihu párkrát zahrozil, hlavně z protiútoků. Skvěle chytající Roman držel náskok, který jsme postupně navyšovali. Posledním, kdo ve druhé části rozvlnil síť za zády brankáře byl Martin Gryč, kterému asistoval Dan. Do poslední třetiny jsme šli jasným úkolem, dobře bránit, a hlavně nebláznit dopředu za každou cenu, nemuselo by se nám to vyplatit.
Jih už párkrát, a nejen proti nám ukázal, že góly dávat umí. To se naštěstí nedělo a v navyšování skóre pokračovali žlutočerní.
Dalším dvoubrankovým střelcem se po nahrávce Adama stal Andrzej, v čase 27:04. O minutu později zkompletoval hattrick kapitán Martin, gratulujeme. Třetím hráčem, který dosáhl na hranici dvou vstřelených branek byl Kuba. Náš nejproduktivnější hráč se prosadil ve spolupráci s předešlým střelcem. Pět minut před koncem zápasu, náš náskok navýšil Radek, stav byl 9:0. Posledním střelcem Anakondy, který zaokrouhlil na deset nula byl Steve. Krásným gólem se rozloučil se sezónou o trošku dřív. Steve myslíme na tebe a přejeme hlavně zdraví. Jediným vroubkem zápasu z naší strany byl nepovedený závěr. Po rozehrávce na půli soupeře, míček nedoputoval na adresovaného správně a v čase 35:59 po samostatném úniku hráče soupeře se skóre měnilo na 10:1 z našeho pohledu. Mrzí nás, že Roman po skvělém výkonu inkasoval. Dobrý výkon celého týmu přinesl vysokou výhru a důležité tři body do tabulky.

Deset minut před třináctou hodinou začal náš zápas proti Fencers. Do branky soupeře se postavil náš bývalý brankář Danek. Zápasy proti Fencers bývají nepříjemné a fyzicky náročné. Osobní souboje a hra nahoru dolů, jinak tomu nebylo ani tentokrát. Opatrná první třetina nabídla z obou stran několik brankových příležitostí. Stav se však neměnil. Prvním střelcem zápasu se
v čase 15:15 stal Kuba, nahrávajícím hráčem byl Martin Gryč. Osm a půl minuty později se dvojice podílející se na první brance prosadila znovu, tentokrát v opačném pořadí. Do třetí třetiny jsme nevstoupili dobře. Osamocený, nepohlídaný hráč soupeře překonal Romana a snížil na 2:1. Nám všem se ulevilo o půl minuty později, důležitý gól vstřelil Kuba, asistoval kapitán Martin. Do konce utkání zbývalo jedenáct minut, snažili jsme se udržet dvoubrankový náskok a nenechat se obrat
o rodící se tři body. V čase 32:14 po nahození Adama na Andrzeje se skóre měnilo naposledy. Přesilovka soupeře v závěru
a risk hry bez brankáře, ovoce nepřinesl, a tak jsme Fencers Havířov porazili i potřetí v téhle sezóně shodným výsledkem 4:1.

Bilance vzájemných utkání v téhle sezóně s ostravským Jihem a Fencers Havířov je tak 3:0 pro naše barvy. Po turnaji ve Stonavě nám patří třetí příčka v tabulce, o kterou budeme muset ještě zabojovat 23.4. na posledním turnaji na Dopravce.