Z posledních utkání roku 2022 jsme vytěžili pouze bod

Týden před Štědrým dnem jsme vyrazili na poslední dvojutkání roku 2022 do Budišova nad Budišovkou, který je pro většinu týmu nejvzdálenější destinací kde tuto sezónu hrajeme. Cesta nebyla místy jednoduchá, jelikož nasněžilo víc sněhu, než bývá v posledních letech zvykem. Byli jsme rádi, že jsme se ve zdraví všichni včas sešli a byli připraveni nastoupit k prvnímu utkání.

Utkání proti soupeři z Hlučína jsme začali dobře, dařilo se nám dostávat do gólových příležitostí a aktivně bránit.
Hned v prvních minutách jsme ubránili oslabení a vstřelili branku. Po nahrávce Andrzeje, byl Vojta sám před strážcem soupeřovy branky a kuriozním způsobem v pádu otevřel gólový účet. Úvodem desáté minuty jsme opět hráli ve čtyřech. Přesilovka Hlučína netrvala ani půl minuty a po faulu jejich hráče se hrálo čtyři na čtyři. Více místa na hřišti, přinášelo více brankových příležitostí. Čtyři vteřiny před koncem trestu hlučínského hráče jsme zvýšili na dva nula z florbalky Kuby, kterému asistoval kapitán Martin. V úvodu druhé části jsme opět bránili přesilovku soupeře. Bohužel v tomhle případě už po dvaceti vteřinách Hlučín snížil na 2:1 z našeho pohledu. Hra se přelévala ze strany na stranu, my jsme se hnali dopředu stylem protiútoků, soupeř kombinoval na naší půlce. V osmnácté minutě z volného úderu hlučínský Pláček trefil přesně a stav byl nerozhodný. Závěrem třetiny jsme šli opět do čtyř, ale změnu skóre jsme nedopustili. Jako přes kopírák se na začátku třetiny opět vylučovalo, tentokrát jsme hráli přesilovku my. Svou druhou branku využil přesilovku Kuba a poslal nás do vedení 3:2, bohužel vedení jsme si dlouho neužili, i přes to, že jsme měli příležitosti na to abychom soupeři odskočili. Hlučinský Hanzal bez asistence opět srovnal skóre a do konce zbývalo necelých šest minut. Skvěle fungující obranné dvojice
s Romanem v brankovišti držely vyrovnaný stav i přes nadějné šance soupeře. Minutu před koncem kompletoval hattrick Kuba a poslal nás opět do vedení. Měli jsme nakročeno k plnému zisku bodů, ale pochybělo kousek štěstí v kombinaci se soustředěností. Hlučín znovu z volného úderu skvěle sehrál akci na dvě přihrávky a Tyleček to měl do prázdné brány jednoduché. Po dobrém výkonu, kdy jsme sahali po třech bodech, nakonec bereme za remízu 4:4 pouze jeden.

Dvou a půl hodinovou pauzu mezi zápasy jsme využili k odpočinku, návštěvě místních potravin a sledováním ostatních utkání. Naším druhým soupeřem byli Rafani Ostrava, kteří nastoupili v oslabené sestavě, když jeden z hráčů obdržel v minulém zápase červenou kartu. Ospalejší začátek přerušila branka soupeře. Rychlou odpověď našlo duo Martinů, kteří vyrovnali na 1:1. V čase 3:13 nás poslala do vedení přesná střela Franty, kterému přihrál jeho bratr Dan. Zápas pokračoval v pomalejším tempu, nouze o brankové příležitosti však nebyla. Vedení jsme drželi do sedmé minuty. Soupeři se podařilo vyrovnat a stav 2:2 platil do konce první části. První polovina druhé třetiny nenabídla nic extra zajímavého. Skóre se měnilo v průběhu čtyř minut čtyři krát. Tři rychlé góly Rafanů, byly jako přes kopírák. Rázem jsme prohrávali o tři branky, takto jsme si průběh utkání rozhodně nepředstavovali. Pět vteřin před sirénou se prosadil Franta, po asistenci Dana a snížil na rozdíl dvou branek.
O pauze jsme se navzájem nahecovali a shodli se, že ještě neskládáme zbraně a jdeme bojovat. V druhé minutě třetí třetiny se nám podařilo snížit na 4:5. Šance na vyrovnání byly nadějné, zvonily i tyčky. Soupeř však šance proměňoval a opět odskočil. Ve třicáté čtvrté minutě vykřesal naději Vojta, který po rozehrané standartce přesně trefil. Minutu před koncem jsme dostali výhodu přesilovky, tak jsme to zkusili v šesti proti čtyřem. Vyrovnávací branku jsme bohužel nevstřelili
a nejtěsnějším možným výsledkem jsme zůstali bez bodů. Na světelné tabuli svítilo skóre 5:6 v prospěch Rafanů a my si ještě cvakli týmovou fotku a vydali se na zpáteční cestu.