Tři body do tabulky!

V neděli 6. ledna jsme pořádali turnaj v Malých Hošticích, soupeřem nám byly týmy z Havířova a Třince.
První zápas v 10:00 jsme rozehráli s Fencers Havířov. V prvním vzájemném utkání jsme havířovský celek přehráli jednoznačně 11:1, tenhle výsledek bychom si rádi zopakovali. Nezačali jsme opět dobře, pomalý rozjezd a už od začátku měl zápas volnější tempo, na které nejsme zvyklí. Hrálo se hodně do těla, některé zákroky z obou stran byly na hraně pravidel.
Po špatné rozehrávce naších obránců našel havířovský Pustówka místo mezi tyčí a Romanem a poslal Fencers do vedení.
Na konci první části jsme ubránili přesilovku soupeře. Do druhé části jsme chtěli vstoupit lépe a hrát svoji hru, a ne „hokej“, který hrál soupeř. Průběh zápasu byl místy vyhrocený a duch fair play se někde vytrácel. Naše šance na vyrovnání končily
v náručí brankáře Fencers nebo za mantinelem. Ve dvacáté první minutě se to konečně podařilo Saurovi, který dorazil střelu Vojty. Bylo vyrovnáno a my se mohli vydat na cestu za třemi body. Úvodem třetí třetiny nás soupeř poslal do početní převahy, která zůstala nezužitkovaná. Osobních soubojů bylo k vidění mnoho, některé z nich smrděly zraněním. Ve dvacáté osmé minutě přišlo další vyloučení hráče Fencers. Volný úder z hranice velkého brankoviště přinesl své ovoce už čtyři vteřiny po začátku přesilové hry. Rozehrávající Vojta přihrál Andrzejovi a ten střelou, která se otřela o břevno poslal černožluté do vedení. Do konce zbývalo necelých osm minut a my se hnali za další brankou, protože Fencers hrozil vyrovnáním. Naštěstí soupeřův hráč, svou hrou na zemi poslal svůj tým do oslabení. Koncovku utkání jsme zvládli a ze zápasu bereme vydřené tři body.

Druhý zápas nás čekal nelehký úkol, zastavit rozjetý Třinec, který sídlí v čele tabulky. Ve druhé minutě utkání po sekání soupeře jsme hráli přesilovou hru, ta zůstala gólově nevyužitá. Třinec se držel na balónku a kombinoval, my se snažili něco vymyslet z protiútoků. Čtvrtá minuta nás poslala do čtyř a jen jsme mohli sledovat, jak třinecký Lisztwan střelou ze vzduchu trefuje břevno branky a míček se veze po síťce v brance. Třinec navyšoval skóre bohužel dál, dva z našeho pohledu šťastné góly vstřelil Boszczyk. Začátkem druhé třetiny přišla nepříjemná situace. Vracející se Kuba, špatně došlápnul a bylo jasné, že to není dobré. Vzápětí se Kuba odebral do šatny a my zůstali po zbytek zápasu v devíti. Kamaráde myslíme na Tebe a držíme pěsti. Třinec na hřišti dominoval a my se snažili mít něco málo ze hry. Šestnáctá minuta nabídla dvě vyloučení nejdříve třinecký Wania si odpykával trest za špatné střídání a Chroboczek poslal Anakondu do čtyř za sekání. Šest vteřin před návrtem hráče žlutočerných, Třinec stihnul navýšit na 4:0. Nejhorší možný scénář se stával skutečností, Třinec dominoval jak herně, tak střelecky a my se mohli roztrhat a k ničemu to nebylo. Nejhorší část zápasu přišla ve dvacáté první minutě.
Tým v červených dresech vstřelil hned čtyři branky během tří minut. Konec druhé částí nás poslal opět do oslabení, po dohrání soupeře si šel trest odpykat Chvějič. Do třetí třetiny se těžko hledalo jakoukoliv motivaci. Soupeř držel své nastavené tempo a my mu jednoduše nestíhali. Síly docházely a odehrání míčku na polovinu Třince bylo pro nás aspoň na malý moment osvobozující. Závěrem náš vyloučený kapitán sledoval poslední branku utkání z trestné lavice. První Třinec si proti nám připsal vysokou výhru 9:0.

Nebudu lhát, když řeknu, že dnešní výkony rozhodně nepatřily mezi ty, které bychom si chtěli pamatovat a mezi ty, které náš tým zdobí. Hezký zbytek neděle přátelé a už za dva týdny v sobotu se vidíme v Horní Suché, kde nám soupeřem bude domácí celek a Piráti z Ostravy.