Z Horní Suché jsme si odvezli pouze jeden bod

V sobotu 21. listopadu jsme vyrazili na dvojutkání do zasněžené Horní Suché.

První zápas jsme se s lehkým zpožděním (kvůli špatné dopravní situaci) postavili proti domácí Suché.
Nečekalo nás nic jednoduchého, v soupeřově týmu figurují hráči, kteří pravidelně nastupují za divizní A-tým. Do utkání jsme vstoupili dobře, vyslali jsme pár střel na branku soupeře a v zadu hráli zodpovědně. Po špatné rozhrávce obránců Suché, se
míčku zmocnil Andrzej a střelou z otočky překonal Funioka. Hrálo se v tempu a k vidění bylo dostatek gólových přiležitostí na obou stranách. V desáte minutě, tentokrát po chybné rozhrávce z naší strany, se k míčku dostal Mašurka, který nabil Tychtlovi a Roman byl na tuhle střelu krátký. První třetina skončila 1:1 V druhé části jsme pokračovali v aktivní hře a snaze překlopit zápas na naší stranu. Suchá byla silnější na míčku, my jsme se snažili zužitkovat protiútoky. V prostřední části jsme se branky nedočkali. V poslední třetině jsme si zahráli přesilovou hru, která k naší smůle ke změně skóre nevedla. Dobře chytající Kašík i Funiok drželi nerozhodný stav. Závěr zápasu zvrat nepřinesl a tak jsme si se Suchou po remíze 1:1, spravedlivě rozdělili po bodu.

Druhý duel nás čekal pro nás nový soupeř a to FBC PIRATES OSTRAVA B. V prvních minutách jsme mohli jít do vedení. Střely
z naších holí však končili v náručí ostravského Kolowrata nebo v sítí za brankou. Ve čtvrté minutě se vedení ujal soupeř. Snaha o vyrovnání pramenilav další obdržený gól. Stav 0:2 však platil jen chvilku. Pět vteřin po buly, se pískal volný úder
u mantilenu. Střela Andrzeje golfákem z rozehrávky zaplula do šibenice branky soupeře a stav byl 1:2. Tři minuty na to jsme dostali výhodu přesilové hry, kterou jsme si přenesli do druhé třetiny. Z přesilové hry jsme nevytěžili potřebnou branku ke srovnání skóre a to byl dle mého zlomový moment zápasu, protože jsme o pár minut později šli do čtyř, soupeř svou přesilovku zužitkoval a odskočil na rozdíl dvou branek. Ke konci druhé části, nám soupeř nabídl další přesilovou hru a my mohli snížit dvoubrankové manko. Tak se bohužel nestalo, platil stav 1:3. Ve třicáté minutě soupeř proměnil další ze svých šancí, frustrace byla vidět na každém z nás. Zahozena florbalka Andrzeje, vedla k osobnímu trestu na 2+10. Do konce zbývalo šest minut. Soupeř si do nás ještě dvakrát píchnul v podobě dvou inkasovaných branek. Konečný stav 1:6 pro Piráty, byl po našem tragickém výkonu a neproměněných šancích vstyčeným prstem pro další utkání sezóny.