Z Bystřice vezeme další tři body do naší tabulky

V neděli 18. 1. jsme sehráli další dva zápasy MS třídy mužů. Čekaly nás týmy Petrovic D a Hlučína B.

Ve 12.30 jsme nastoupili proti týmu Petrovic D. Petrovice jsou velice silný a zkušený tým, který v loňské a ani letošní sezóně zatím nepoznal hořkost porážky. Do tohoto utkání jsme nastupovali z respektem a obavami, jak asi utkání dopadne. Samozřejmě se jednalo jen o skóre, jelikož s Petrovicemi nemůžeme pomýšlet na bodové zisky. V prvním letošním vzájemném utkání nás přejeli 1:9 a něco podobného jsme očekávali i dnes. Jenže zápas byl zcela odlišný, kdy Petrovice sice dokázaly v první třetině dát první gól, ale to bylo vše. V druhé třetině jsme prohrávali 0:2 a dokonce se nám podařilo snížit na 1:2. V třetí třetině soupeř přidal další dvě branky a zdálo se, že bude na koni. Jenže opět se nám povedlo vsítit branku a utkání jsme dokázali již dohrát a stav 2:4 byl pro nás velice příjemným a vítaným výsledkem s takto kvalitním týmem. Nutno podotknout, že náš tým šlapal velmi dobře, ať už v útoku, tak i v obraně. Jenže největší zásluhu na výsledku měl náš druhý gólman David Pastorek, který pochytal i nechytatelné a soupeřovi útočníci si na něm jeden po druhém vylámali zuby. Bylo to pro nás velice povedené utkání po všech stránkách a panuje 100% spokojenost s výsledkem.

Další utkání bylo proti Hlučínu B, který byl v tabulce o dva body pod námi a tak jsme potřebovali soupeři odskočit a vyhrát. Do utkání jsme vstoupili aktivněji a snažili se vsítit první branku a to se nám taky povedlo. Po té přišlo naše oslabení, které se nám velmi zdařilo a to nejen v tom, že jsme neobdrželi gól, ale dokonce se nám povedlo dva góly vstřelit a jít tak po první třetině do vedení 3:0. V druhé třetině jsme opět měli navrch a vsítili důležitou čtvrtou branku. Ve třetí třetině soupeř přidal na obrátkách a začal více útočit, jenže jeho snaha přinesla jen jeden gól a utkání tak skončilo výhrou 4:1. V tomto utkání nás opět podržel výborně chytající první gólman Roman Kašík a je škoda, že jsme mu nepomohli k první vychytané nule.

Obě utkání náš tým odehrál velmi kvalitně a dá se říct, že to byl náš nejpovedenější turnaj po herní stránce.

V příštím kole, které se odehraje v hale MSH Havířov, se utkáme s týmem FBC Fencers Havířov a týmem Florbal Torpédo Havířov C. Doufám, že se nám zde bude opět takto dařit a urveme další body do tabulky.