Z domácího turnaje jsme vytěžili čtyři body

Domácí turnaj se nám povedl a získali jsme čtyři body a díky tomu jsme se posunuli na průběžné čtvrté místo.

Jako první nás čekal Fencers Havířov, který nás v minulém měření sil porazil a obral nás o všechny tři body. Chtěli jsme proto v tomto utkání vyhrát a body získat zpět. Utkání bylo velmi vyrovnané až do konce, ale štěstí stálo na naší straně a zvítězili jsme 5:3. Hned ve druhé minutě jsme šli do vedení, ale Fencers za minutu vyrovnal. V první třetině nikdo další gól nevstřelil a tak jsme šli do druhé třetiny za stavu 1:1. V druhé třetině jsme vstřelili rychlý přesilovkový gól a poté přidali ještě jednu branku. Zdálo se, že do třetí třetiny půjdeme s dvoubrankovým vedením, ale čtyři vteřiny před koncem dal Fencers kontaktní gól. Ve třetí třetině jsme šli opět do dvou brankového vedení, ale Fencers opět snížil. Fencers v závěru tlačil, ale byl to náš tým, který vstřelil 18 sekund před koncem poslední gól a radovali jsme se z výhry 5:3. Jsou to pro nás velmi cenné a vydřené tři body.

Ve druhém utkání nás čekal Jablunkov B. Toto utkání nemělo favorita a skončilo tedy zaslouženě remízou 5:5, i když od zisku tří bodů nás dělilo pouhých jedenáct vteřin. V první třetině jsme dokázali vstřelit velmi rychlý gól a to po 27 vteřinách. V druhé třetině jsme přidali další dva góly a to jeden dokonce 11 vteřin před sirénou. Do třetí třetiny jsme šli za stavu 3:0, ale jak je vidno, tak nám tento náskok nebyl nic platný. Ve třetí třetině se totiž děli věci jako z filmu a padlo celkem sedm branek (bohužel 5 do naší branky). Ještě v čase 11:42 jsme vedli v poměru 5:3, ale soupeř zavelel k velkému finiši a s velikým štěstím vstřelil během 7 vteřin dvě branky a utkání srovnal. V tomto utkání jsme dvě třetiny byli o něco lepším týmem, ale ve třetí jsme zcela propadli a zbytečně jsme se připravili o tři body.

Tento turnaj se nakonec i přes špatný závěr s Jablunkovem povedl a získali jsme důležité čtyři body. Jsme také rádi, že nám i nadále zůstává skvělá pohoda v týmu a náš tým šlape jako celek. V příštím turnaji, který se uskuteční 28.1. v SH SOŠ Dopravní Ostrava, nás čekají dva silní soupeři a to 1.MVIL Ostrava C a FBC Letka D.

Druhý domácí turnaj je za dveřmi

V neděli 14.1. od 15 hodin pořádáme náš druhý domácí turnaj, ketrý se koná v ČPP Aréně Ostrava. Utkáme se zde s týmem Fencers Havířov a týmem FBC Coyotes Jablunkov B.

Jako první zápas ná čeká Fencers Havířov a to od 15 hodin. Fencers letos hraje ve zlepšené formě a momentálně je na pátém místě naší tabulky se ziskem sedmi bodů. V prvním vzájemném měření sil nás Fencers porazil v poměru 3:2 a tuto porážku jsme těžce nesli, jelikož naše hra nebyla vžádném případě ideální a rozpoložení týmu tomu odpovídalo. O to s větší motivací půjdeme do tohoto souboje a budeme se snažit získat zpět ztracené body, přestože zápas to bude jistě vyrovnaný a soupeř nám nedá nic zadarmo.

Do druhého zápasu nastoupíme v podvečerních hodinách a to od 19 hodin. Utkáme se s Jablunkovem B, který je momentálně na poslední (osmé) pozici se ziskem 4 bodů a ztrácí na náš tým pouhé dva body. Toto utkání bude velmi důležité a musíme se snažit soupeře porazit jako v minulém vzájemném zápase, kdy jsme vyhráli v poměru 7:3. Skóre sice bylo tehdy jednoznačné, ale zápas byl naprosto vyrovnaný a nám pomohlo hlavně štěstí při střelbě.

Přeji našemu týmu plný bodový zisk a radostný návrat domů:-)

Konec roku 2017

Děkujeme všem hráčům, manželkám, přítelkyním, kamarádům a sponzorům za projevenou podporu v letošním roce a přejeme všechno nejlepší do nového roku 2018. Zároveň doufáme, že vám budeme přinášet v příštím roce co nejvíce florbalové radosti a spokojenosti:-)

Úspěšný domácí turnaj je za námi

V sobotu 18. 11. jsme odehráli náš první domácí turnaj v hale ČPP Aréna Ostrava. Turnaj se z naší strany nesl ve skvělé týmové atmosféře a navíc jsme si připsali další tři body do tabulky za vítězství nad FBC Letkou D.

Nejdříve jsme však nastoupili proti aktuálně prvnímu týmu a to 1. MVIL Ostrava C. MVIL sice nastopupil pouze v nečekaných pěti hráčích, ale za to v té největší kvalitě posilněn o hráče z áčka a juniorů. V utkání se nám sice podařilo vstřelit první gól, ale soupeř dokázal do konce první třetiny ještě otočit skóre na 1:2. V druhé třetině padla jen jedna branka a to do naší sítě a do třetí třetiny jsme šli s dvoubrankovou ztrátou. V třetí třetině padlo celkem pět gólů a bohužel jsme to byli my, kteří zůstali bez bodu i přes závěrečnou snahu, kdy se nám v posledních dvou minutách podařilo vstřelit kontaktní gól na 4:5. Jenže soupeř si výsledek pohlídal a utkání ovládl. Měli jsme v tomto utkání jeden vlastní gól a smůla se nás držela i co se týče střelby, jelikož nám padly tři tyčky a ve vyložených šancích nám odskakoval míček. Na druhou stranu se za výsledek nemusíme stydět, jelikož šlo o velmi silného soupeře a v podstatě nás porazil jediný jejich hráč a to tak,že v utkání zaznamenal 4 branky a na pátou přihrál.

V druhém utkání jsme se střetli s Letkou (aktuálně třetí v tabulce). Letka je klasický tým, kterému více než hodně pomáhají hráči z vyšších soutěží, kteří pravidelně za ně naskakují. Naštěstí při nás stálo obrovské štěští a Letce odjeli nejlepší hráči na jiný zápas a tak jsme nastoupili proti rovnocenému soupeři bez výrazných posil. V první třetině měla Letka navrch a zaslouženě šla do druhé třetiny za stavu 0:1. Jenže zde se začal lámat chleba a při krátké přesilovce jsme po 30 sekundách vstřelili vyrovnávací gól. Tento gól nám dal vítr do plachet a když jsme záhy přidali druhý gól, tak naše mužstvo dále ožilo a soupeři jsme dokázali vsítit ještě další dvě branky. Už se zdálo, že do třetí třetiny půjdeme za stavu 4:1, jenže soupeř 25 sekund před hvizdem vstřeli ještě jeden gól. V třetí třetině se nám ovšem podařilo odskočit soupeři na 6:2 a poté jsme si již utkání pohlídali a zaslouženě zvítězili v poměru 7:3. Tohoto vítězství si velice vážíme, protože se nám již pravděpodobně nestane, aby Letka nastoupila bez svých posil :-)

V domácím turnaji jsme tedy získali pro nás nečekané, ale zasloužené tři body, a šlo poznat, že náš tým se dostal opět do staré dobré jak herní, tak týmové pohody. V obou utkáních nás skvěle podrželi oba gólmani a i přes nepřesnou mušku se nám podařilo nastřílet hodně pěkných i méně pěkných branek. Děkuji celému našemu týmu za odvedenou hru a zároveň děkuji našim manželkám, přítelkyním, dětem a přátelům za pomoc a podporu při pořádání turnaje a doufáme, že se nám této podpory bude dostávat i nadále :-) 

Příští turnaj nás čeká až 14. 1., kde se utkáme s Fencersem Havířov a Fbc Coyotes Jablunkov B.

První tři body jsou doma

Ve druhém turnaji jsme získali tři body za jednu prohru a jednu výhru.

Náš první soupeř byl Fencers Havířov. Fencers nastoupil v menším počtu hráčů, avšak i přesto nás dokázal přetlačit a vyhrát 3:2. V první třetině, po naší hrubé chybě, dal soupeř laciný gól a když přidal další v polovině druhé třetiny, tak bylo jasné, že je zle. Sice jsme za minutu dokázali snížit na rozdíl jedné branky, ale soupeř ještě ve druhé třetině přidal třetí a zároveň vítěznou branku. Ve třetí třetině se nám podařilo pouze snížit a i přes náš veliký tlak a spoustu střel se nám nepodařilo utkání dotáhnout do vítězného konce. Soupeř byl sice méně aktivnější a měl i méně střel, ale dokázal využít naprosto všech našich zaváhání a tím pádem vyhrál zaslouženě. V tomto utkání se nám nedařilo střelecky a v týmu pořád chyběla potřebná pohoda, která nám chybí od začátku sezóny. Jedním důvodem herní nepohody je i fakt, že máme momentálně k dispozici pouze dva stálé obránce a musí zaskakovat útočníci, což se následně projeví v útočné síle týmu, jelikož sestava pak není taková, jaká by měla být. Ve výsledku nám chybí důležité góly od těchto útočníků a bez nich se vyhrávat prostě nedá. Musím v tomto zápase ovšem pochválit našeho gólmana Davida, který zachytal skvěle a držel naše šance na úspěch až do konce. Také chci poděkovat Adamovi a Martinovi, že se postavili do obrany a odmakali to naplno.

Po zápasové pauze jsme nastoupili proti týmu FBC Coyotes Jablunkov B. Jablunkov před námi porazil Bílovec C v poměru 4:3 a proto jsme šli do utkání s respektem. I zde jsme dostali první gól a hned z kraje druhé třetiny to bylo již o dva góly. Jenže poté přišla divoká pětiminutovka, kdy padlo dohromady na obou stranách pět gólů. Nejprve jsme utkání otočili na 3:2, krátce na to soupeř vyrovnal, ale opět jsme dokázali skórovat a šli do vedení 4:3. Ve druhé třetině jsme přidali ještě jeden gól a utkání bylo 5:3. Ve třetí třetině jsme dokázali vstřelit ještě další branky (jednu z přesilové hry, která trvala pouze dvě sekundy). Utkání jsme nakonec ovládli 7:3 a připsali si první a velmi důležité body. Na tomto výsledku má velký podíl gólman Roman, který nás neskutečně podržel a utkání se mu povedlo na výbornou. Snad nás tato výhra nakopne k dalším lepším výsledkům.

Přestože jsme získali tři body, tak tento turnaj je pro nás neúspěchem, jelikož jsme měli cíl získat bodů šest a prohru s Fencersem neseme hodně těžce. Snad se nám v příštím kole podaří dát dohromady naši prořídlou obranu a nebudeme muset řešit doplňování obrany útočníky, které navíc nebylo příliš ideální a to se projevilo i v zápase s Fencersem, kdy nepřišly potřebné góly.