V Bílovci jsme získali tři body

V Bílovci jsme nastoupili proti týmům 1.MVIL Ostrava C a FBC Letka D.

Nejdříve nás čekal MVIL a již před začátkem utkání jsme věděli, že nastupujeme proti mladému, ale zkušenému týmu a taktéž nám bylo jasné, že šance na zisk jakéhokoliv bodu se rovná téměř nule. A jak to vypadalo před zápasem, tak to vypadalo i v zápase. Soupeř nás jednoznačně přehrál ve všech možných situacích a před soupeřovu bránu nás pustil jen výjimečně a o zbytek se postaral výborný gólman. Postupně se skóre navyšovalo až na konečných 1:7. Nutno podoktnout, že proti MVILu je to ještě dobrý výsledek.

Hned po zápase s MVILem nás čekala Letka D. Byl to zcela odlišný zápas než ten předešlý. Do utkání jsme vstoupili aktivně a v první třetině se ujali vedení 2:0. Zřejmě nás toto vedení uspokojilo a přišlo tvrdé vystřízlivění, kdy v první minutě a půl druhé třetiny soupeř rychle vstřelil tři góly a obrátil průběh zápasu. Když poté ještě přidal čtvrtou branku, tak to s našim týmem nevypadalo moc dobře. Ale naštěstí jsme to nevzdali a zabojovali a tak jsme v poslední minutě druhé třetiny vstřelili kontaktní gól a skóre bylo 3:4. Ve třetí třetině se až do čtvrté minuty nic nedělo, ale poté se nám podařila vstřelit šťastná branka a utkání nabralo úplně jiný ráz. Náš tým začal být zničeho nic lepším týmem, byli jsme rychlí, kombinovali a dobře bránili. Tato hra začla nést své ovoce a velmi rychle jsme dali další dvě branky a od stavu 6:4 soupeř jakoby rezignoval a my dotáhli toto utkání pohodlně do vítězného konce s konečným skóre 9:4.

Další dva zápasy nás čekají v sobotu 7.4. a to opět v Bílovci, kde se utkáme s domácím týmem FBC Spartak Bílovec C a druhým týmem tabulky Sokolem Šenov.

Z Bystřice vezeme důležité 4 body

V sobotu jsme odehráli náš sedmý turnaj a střetli jsme se s týmem Fencers Havířov a FBC Coyotes Jablunkov B.

Jako první nás čekal pátý tým tabulky a to Fencers Havířov. Úvod utkání se nám sice nepovedl, protože jsme po 29 sekundách, po naší chybě, prohrávali. Naštěstí jsme dokázali rychle zareagovat a srovnat. Do konce první třetiny jsme dali ještě další dva góly a vedli jsme 3:1, přičemž třetí gól padl jen 3 sekundy před koncem třetiny. Fencers ovšem nesložil zbraně a v další třetině po naší druhé chybě vstřelil kontaktní gól a utkání zdramatizoval. Jenže náš tým předváděl velmi rychlou a kombinační hru a rychle jsme odskočili o dvě branky a do třetí třetiny šli za stavu 5:2. V třetí třetině jsme si již výsledek pohlídali a přidali další tři branky a zvítězili 8:2. V tomto utkání při nás konečně stálo potřebné štěstí a navíc náš tým makal na 100 % a předváděli jsme rychlý a útočný florbal podpořený skvěle hrající obranou a jistým gólmanem.

V dalším utkání nás čekal Jablunkov B. S Jablunkovem jsme hráli vyrovnaný florbal a výsledek 2:2 je naprosto odpovídající předvedené hře z obou stran. Remíza se ale nerodila snadno. V první třetině šel Jablunkov rychle do vedení, které mu vydrželo i do druhé třetiny. V druhé třetině se vytratilo střelecké štěstí u obou mužstev, ale byl to Jablunkov, který dokázal 11 sekund před koncem třetiny vstřelit po naší další chybě druhý gól. Do třetí třetiny jsme šli tedy s dvou brankovou ztrátou. Stále jsme však doufali v dobrý výsledek, jelikož naše hra byla výborná, ale bohužel nám chybělo to podstatné a to byly góly. Naštěstí jsme hned v první minutě vstřelili kontaktní gól a soupeře jsme tím dostali pod tlak. V půlce třetí třetiny se nám povedlo po samostatném úniku vstřelit se štěstím vyrovnávací gól. Poté ještě oba týmy měly spoustu gólových šancí, ale nakonec utkání skončilo remízou 2:2. V tomto utkání byly oba týmy rovnocennými soupeři s tím, že chvíli tlačil soupeř a chvíli náš tým.

V konečném součtu jsme s výsledky a ziskem 4 bodů spokojeni a odlepili jsme se z neoblíbeného posledního místa.

Příští turnaj nás čeká 25.3. v SH ZŠ Komenského Bílovec a utkáme se zde s 1. MVIL Ostrava C a FBC Letka D.

Další turnaj pro nás znamenal nula bodů

Na turnaji jsme narazili na tři týmy a to Sokol Šenov, FBC Spartak Bílovec C a FBC Hlučín B. Ve všech utkáních jsme zaznamenali prohru a klesli jsme na poslední místo tabulky. Výsledky byly následující: ANAKONDA : Šenov 2:3, Bílovec C : ANAKONDA 7:2, Hlučín B : ANAKONDA 7:4. Ve všech zápasech nás provázela velká smůla, kterou jsme nedokázali zlomit v žádném zápase. Míčky se od nás odrážely do naší branky jako na běžícím pásu, při střeleckých pokusech jsme trefovali před námi stojící obránce soupeře a většina nahazovaných míčků skončila po sérii odrazů na holích soupeře a pokud soupeř nahodil za půlkou na naši branku, tak v mnoha případech se míček odrážel tak nešťastně až skončil v naší brance. Doufám, že se k nám štěstěna v příštím turnaji opět přikloní a dokážeme opět vyhrávat a odlepit se z posleního místa.

Další turnaj se uskuteční 10.3. v hale SH ZŠ Bystřice n/O a čekají nás Fencers Havířov a FBC Coyotes Jablunkov B.

V dalším turnaji nás čekají tři utkání

V sobotu 24.2. se uskuteční další turnaj MS třídy mužů a náš tým se zde utká s týmem FBC Hlučín B, FBC Spartak Bílovec C a Sokol Šenov.

Našemu týmu momentálně patří sedmá pozice a pod náma se nachází pouze družstvo Hlučína B, jenže máme oproti polovině týmů z tabulky ztrátu pěti odehraných zápasů, takže tabulka je momentálně značně zavádějící.

V 9:10 nás čeká Sokol Šenov. Šenov letos má výbornou formu a je zaslouženě na druhé pozici v tabulce a v tomto utkání bude velkým favoritem. V tomto ročníku jsme s Šenovem ještě nehráli a budeto tedy vzájemná premiéra. V minulých ročnících jsme byli rovnocenými soupeři, ale Šenov dokázal vyhrávat vícekrát než náš tým. V tomto utkání se nám také budou body získávat velice obtížně a budeme muset předvést něco navíc, abychom vůbec mohli pomýšlet na dobrý výsledek.

V 11:50 nastoupíme proti týmu FBC Spartak Bílovec C. Bílovec je sice na páté příčce, ale má stejnou ztrátu pěti zápasů na polovinu týmů v tabulce, takže je pravděpodobné, že se posune výše. Bílovec má letos také skvělou formu a dokládá to i fakt, že nám v prvním kole naložil desítku. V tomto utkání bude Bílovec také favoritem, ale náš tým může samozřejmě herně překvapit a Bílovec oloupit o body.

V 13:20 nás čeká FBC Hlučín B. Hlučínu patří prozatím poslední pozice, ale má také ztrátu pěti zápasů.Hlučín nás v prvním kole porazil a tak mu máme co vracet. Jenže Hlučín B disponuje širokým kádrem, plným dravých florbalistů a zde se nám budou body získávat taé velmi těžce. Oproti Hlučínu máme jednu nevýhodu, bude náš třetí zápas dne a ještě bez zápasové pauzy.

Do všech zápasů musíme dát úplně všechno a doufat, že se k nám přikloní velkou měrou střelecké štěstí a budeme proměňovat šance (což je prozatím náš největší problém). V tomto turnaji se utkáme o celkem 9 bodů, ale jakýkoliv bodový zisk bude pro nás přijatelný a našim cílem je zisk alespoň 4 bodů.

V neděli nás čeká velice těžký turnaj

V neděli 28.1. od 8 hodin nás čeká v hale SH SOŠ Dopravní Ostrava náš šestý turnaj. Narazíme zde na první a třetí tým naší tabulky a to 1.MVIL Ostrava C a FBC Letka D.

Ráno nastoupíme proti 1.MVIL Ostrava C. V minulém utkání jsme s tímto týmem prohráli těsně 4:5, jenže to nebyl soupeřův tým v plné sestavě a celý zápas odehrál jen v pěti lidech. V neděli na nás jistě nastoupí ve větší síle a množství, takže nás nečeká nic jiného, než urputná útočná síla a pozorná obrana soupeře. V tomto utkání je jednoznačným a neoddiskutovatelným favoritem 1. MVIL Ostrava C. MVIL  je týmem, který vlastně ani nemá nějaké kmenové hráče v céčku, ale nastupují za něj jak hráči áčka a béčka, tak hlavně juniorů.

Další zápas bude proti týmu FBC Letka D. S Letkou jsme letos odehráli dobrý zápas, ve kterém jsme vyhráli 7:3, nutno ale podotknout, že za Letku v tomto utkání nenastoupil nikdo z áčka a utkání  bylo tedy vyrovnané. Toto se nám jistě znovu nepoštěstí, aby proti nám nenastoupili hráči z áčka a hráli jsme proti rovnocennému soupeři. Zde bude opět jednoznačným favoritem Letka. Letka D je totiž tým, který drží nad vodou hráči z vyšších lig (především z áčka) a patrně se tento trend nezmění, jelikož je třeba ukázat, jak si hráči z vyšších lig dokáží hladce poradit s amatéry z nižších soutěží a zvýšit si tak své ego.

Přeji našemu týmu hodně štěstí ve hře a co nejpřijatelnější výsledky, které nebude vůbec lehké s těmito týmy posílenými o spoustu zkušených florbalistů z vyšších soutěží uhrát.