Rozpis zápasů pro sezónu 2017/2018

2017

1.10. FBC Spartak Bílovec C a FBC Hlučín B

28.10. Fencers Havířov a FBC Coyotes Jablunkov B

18.11. 1. MVIL Ostrava C a FBC Letka D

 

2018

14.1. Fencers Havířov a FBC Coyotes Jablunkov B

28.1. 1. MVIL Ostrava C a FBC Letka D

24.2. Sokol Šenov, FBC Spartak Bílovec C a FBC Hlučín B

10.3. Fencers Havířov a FBC Coyotes Jablunkov B

25.3. 1. MVIL Ostrava C a FBC Letka D

7.4. FBC Spartak Bílovec C a Sokol Šenov

29.4. Sokol Šenov a FBC Hlučín B

Soustředění před novou sezónou proběhlo na výbornou

V termínu od 30.6. do 2.7. proběhlo ve Větřkovicích soustředění našeho týmu před nadcházející sezónou. Letošní účast byla o poznání větší než v minulém roce, vždyť se jej zúčastnilo hned 12 ze 14 kmenových hráčů. Toto soustředění se neslo ve sportovním duchu, jelikož jsme náš plán sportovních aktivit dokonce předčili. V pátek jsme si dali přátelák proti místním hráčům, kteří hráli kvalitně i přesto, že nejsou aktivními hráči florbalu. Utkání se neslo v přátelském duchu, což dokazuje i fotografie přiložená k tomuto článku.

Po večerní párty nás ráno čekala další porce sportovních aktivit. Ještě před polednem jsme si opět zatrénovali, výkon byl sice z pochopitelných (nočních) důvodů pomalejší, ale i přesto se nám povedlo nakonec rozhýbat naše unavená a bolavá těla:-). V odpoledních hodinách jsme si pro změnu zahráli fotbálek, a aby toho nebylo málo, tak po večeři jsme využili další hřiště a zkoušeli jsme střelbu na basketbalový koš. Tato aktivita se nám natolik zalíbila, že jsme si zahráli také noční turnájek, který trval téměř do půlnoci.

Poté již všichni padali únavou a tak jsme další bujarou noc neopakovali. V neděli ráno jsme se poklidně rozjeli do svých domovů s pocitem dobře stráveného času a opět jsme utužili již tak dobře fungující partu. 

V příštím roce doufáme ve 100% účast všech členů po celou dobu soustředění a že se vyvarujeme nočních útěků některých členů do svých domovů:-)

Zúčastnili jsme se turnaje PALESTINA OPEN CUP.

Ve dnech 24. a 25. 6. jsme se zúčastnili pod hlavičkou Anakonda turnaje ve Štěpánkovích, na kterém nastoupilo 16 amatérských a 10 profi týmů. Hrálo se dva hrací dny a to v sobotu základní část a v neděli play off. V amatérské skupině jsme byli rozlosováni do těžké skupiny A, kdy hned dva týmy z naší skupiny nakonec hráli finále. Náš výkon stoupal od prvního zápasu, kdy jsme si potřebovali zvyknout na styl hraní na takovém turnaji, kde jsme nastupovali poprvé a platili jsme proto klasickou nováčkovskou daň.

První zápas jsme hráli proti loňskému vítězi a ač byl tento zápas vyrovnaný, nakonec jsme vysoko podlehli (0:8). Druhý zápas byl sice z naší strany o něco lepší, ale i tak to byla opět prohra, i když ne tak vysoká. Do třetího a posledního zápasu ve skupině jsme změnili taktiku a najednou vše začalo klapat. Soupeři jsme po velkém boji podlehli 1:2, ale byl to z naší strany velmi kvalitní výkon. Po základní části jsme tedy skončili ve skupině čtvrtí a čekal nás v neděli ráno vítěz skupiny B.

V neděli jsme nastoupili proti sebevědomému soupeři a ten nás možná i trochu podcenil (při pohledu na sobotní tabulku se mu ani nemůžeme divit). Hráli jsme aktivně a soupeře jsme se snažili držet co nejdále od naší branky a o zbytek se postaral náš dobře chytající gólman. Konečně se nám podařilo vsítit první branku, na kterou soupeř ještě dokázal odpovědět. Ale od této chvíle jsme si průběh utkání hlídali, přidali další branky a osmifinálové utkání dotáhli do vítězného konce. Byla to sice naše první výhra, ale v ten nejdůležitější okamžik. Postarali jsme se tak o překvapení, kdy poslední tým porazil prvního z druhé skupiny.

Do čtvrtfinále jsme nastoupili opět proti obhájci vítězství a věděli jsme, že soupeř je to velmi kvalitní a naše šance jsou minimální. Ovšem v průběhu zápasu jsme ukázali, že jsme také kvalitní tým, ketrý se dokáže rovnat i silným soupeřům. Podařilo se nám vstřelit první branku, ale soupeř ještě do první poloviny otočil skóre na 1:2 a navíc po pár sekundách ve druhé půli nám v rychlém sledu nasázeli další dvě branky a zdálo se, že je po utkání. Vždyť skóre bylo 1:4 a proti takovému soupeři se to těžko dohání. Jenže se k nám přiklonilo střelecké štěstí a dokázali jsme dát branku na 2:4 a už bylo zase o co hrát. S blížícím se koncem jsme přidávali na aktivitě a to se nám vyplatilo, jelikož jsme dokázali v krátkém čase vstřelit tři branky (jednu dokonce z vhazování) a otočili jsme na 5:4. Jenže nám ještě zbývaly tři minuty. Soupeř se nesmířil s tím, že by skončil tak brzy a tlačil a tlačil, až se mu podařilo vyrovnat. Zdálo se, že utkání bude směřovat k nájezdům, jenže přišel náš zbytečný faul rukou a minutu a půl před koncem jsme šli v oslabení do dvou hráčů. Dlouhou dobu jsme odolávali, ale s koncem oslabení jsme dostali poslední gól utkání. Zbývalo sice ještě 32 vteřin, ale to nám již soupeř nepůjčil míč a nakonec vyhrál. Prohra to sice byla, ale náš výkon byl perfektní a tak jsme odcházeli se vztyčenou hlavou a s dojmem dobře odvedené práce. Navíc náš soupeř nakonec opět vyhrál celý turnaj.

I přes závěrečnou prohru musíme hodnotit tento turnaj z naší strany jako úspěšný, jelikož jsme skončili na osmém místě ze šetnácti. Děkuji všem spoluhráčům a našim fanouškům, kteří se turnaje zúčstnili a doufám, že se zúčastníme také příštího ročníku.

Ohlédnutí za sezónou 2016/2017

Sezóna 2016/2017 byla naší již čtvrtou sezónou v MS třídě mužů a můžeme s čistým svědomím říci, že byla naše nejúspěšnější - jak co se týče umístění v tabulce, tak i bodovým ziskem.

Před sezónou nás opustili tři hráči, které se nám podařilo nahradit dostatečně kvalitními čtyřmi hráči, bohužel nás jeden v polovině sezóny opustil. Co se nám ale povedlo zřejmě nejvíce bylo angažování trenéra, kterého jsme v uplynulých třech sezónách postrádali. Náš tým pod jeho vedením šel postupem času svým výkonem stále nahoru a i přes občasnou herní krizi nás ohromně zvedl po taktické a herní stránce. Všechno samozřejmě není o jednom člověku, ale náš úspěch byl docílen také skvělou partou a pohodou uvnitř týmu, čehož si ceníme vždy nejvíce.

Co se týče bodového zisku, tak se nám povedlo získat krásných 33 bodů z 22 zápasů. Pro srovnání uvádím předchozí tři sezóny (2013/14 - 11 bodů, 2014/15 - 17 bodů, 2015/16 - 18 bodů). Z bodových zisků uplynulých sezón jde jasně vidět, že se náš tým rapidně zlepšil a získal téměř dvojnásobek bodů.

Konečné postavení v tabulce nás potěšilo i zklamalo zároveň. Skončili jsme z dvanácti týmů na šesté pozici. Ale při bližším prozkoumání tabulky je vidět, že nám chyběl pouhý jeden bodík ke třetímu místo, které se nakonec ukázalo jako postupové. O to více nás mrzí konečné šesté umístění, které sice bylo před sezónou našim cílem, ale v průběhu sezóny jsme pomýšleli na vyšší patra. Vždyť v půlce sezóny jsme se nacházeli na třetím až čtvrtém místě.

Přdsevzetí do další sezóny jsou jasná - chceme udržet stávající kádr a doplnit jej o potřebný počet hráčů. Od toho se také odvíjí další cíl do nové sezóny a to, že chceme hru ještě více zlepšit a získat více bodů a tím pádem se umístit v horních patrech tabulky MS třdy mužů.

Turnaj v Havířově nám vyšel a získáváme další tři body

Na turnaj v Havířově jsme jeli s cílem získat tři body a to jsme také splnili. Více bodů ani nemohlo být v plánu, jelikož nás čekal velmi těžký soupeř a to Petrovice D, které ani jednou neprohráli již dvě sezóny v řadě.

V 8 hodin jsme nastoupili proti poslednímu týmu tabulky a to Fencers Havířov. Sice jsme si před zápasem řekli, že nesmíme připustit, aby jsme hned v úvodu prohrávali, jenže přesně to se stalo. Naštěstí jsme rychle srovnali a do druhé třetiny jsme šli za stavu 1:1. Ve druhé třetině jsme šli do vedení hned v první minutě, ale soupeř srovnal krok. Jenže od té doby byl zápas v naší režii a do poloviny druhé třetiny jsme vsítili další tři branky a do třetí třetiny jsme měli náskok třech branek. Úvod třetí třetiny nám vyšel skvěle, ve druhé minutě jsme již vedli 7:2. V posledních minutách ještě soupeř korigoval skóre, ale to jsme již měli zápas pevně v našich rukou a dotáhli jej do vítězného konce. Soupeř byl, i přesto že mu patří poslední pozice, kvalitní a toto utkání rozhodlo naše střelecké štěstí a větší sehranost našeho týmu.

Jako druhý zápas nás čekal soupeř nejtěžší a to Petrovice D, které byly, jako již tradičně, posíleny o hráče snad ze všech svých soutěží a to z Petrovic A,B,C a juniorů. Dopředu bylo jasné, že nás soupeř bude přehrávat, ale i přes drtivou převahu jsme soupeře dlouho trápili a hrozili alespoň z brejků. První branky se Petrovice D dočkali až v závěru druhé třetiny a bylo to snad poprvé, co jsme viděli Petrovice D radovat se z gólu (většinou jim to takovou radost nepřináší a góly berou jako běžnou věc, jelikož je střílí jako na běžícím pásu:-)). Do třetí třetiny jsme šli s cílem udržet nějaký pěkný výsledek a to se nám dařilo jen necelou minutu. Poté Petrovice D předvedli, proč ještě neprohráli a ukázali na plno svoji sílu a začali nám ládovat jednu branku za druhou (teda kromě jedné, kterou jsme si nedopatřením vsítili sami). Utkání nakonec skončilo v poměru 0:7. Skóre vypadá hrozivě, ale je to výsledek, za který se proti takto kvalitnímu soupeři nemusíme stydět. Pro upřesnění uvádím, že po nás hráli Petrovice D proti druhému týmu a to Flashing Havířov a těm nadělila dvojnásobek branek a zvítězili 14:5.

Nyní netrpělivě čekáme na výsledky z druhého turnaje, který uzavře naši soutěž a dozvíme se konečné pořadí letošního ročníku.