Sezóna 2022/2023

• 1

Z Havířova odjíždíme s jedním bodem

Na prvním turnaji jsme získali jeden bod za remízu a jednu prohru.

První zápas byl proti FBC Honey Badgers F-M. Tento tým byl podle přepokladů velice silný a nad naše možnosti. Konečné skóre je nelichotivé 0:8, ale proti takovému soupeři je to ještě přijatelný výsledek. Největší příděl branek jsme měli v třetí třetině, celkem čtyři (tři branky padly během jedné a půl minuty). Nutno podoktnout, že se nám podařilo dostat také dva vlastní góly:-).

Další zápas byl již proti vyrovnanému soupeři a to Flashing Stars Havířov B. Od začátku bylo znát, že půjde o podstatně lepší utkání než bylo to první.  V první třetině se nám podařilo vstřelit dvě branky a stav byl 2:0, už se zdálo, že to zůstane až do konce první třetiny, jenže soupeř minutu před koncem třetiny snížil na 2:1. V druhé třetině padla jen jedna branka a to do naší sítě, takže stav po dvou třetinách byl 2:2 a bylo jasné, že třetí třetina bude vyhrocená a napínavá až do konce. Což byla naprostá pravda. První zajímavý moment byl, když jsme v druhé minutě třetí třetiny neproměnili trestné střílení a následně po jedné minutě jsme obdrželi branku a stav byl 2:3. V závěru třetiny jsme hráli další oslabení a už se zdálo, že je rozhodnuto, ale nám se podařilo, po samostatném úniku, skórovat ještě v tomto oslabení a srovnat tak na konečných 3:3. I přes dramatický závěr zápasu jsme se nakonec rozešli smírně. Remíza 3:3 byla z našeho pohledu spravedlivá a bod je pro nás cenný.

Příští zápas nás čeká 14.10, v SH ZŠ Bolatice a narazíme na FBC Tigers Poruba a FBC Letku C a to od 12:30.