Poslední turnaj nám vyšel na výbornou

V sobotu 4.5. jsme odehráli náš poslední letošní turnaj.

Prvním soupeřem byl FBC Spartak Bílovec C, kterému patřila třetí příčka. Utkání naplnilo přesně to, co jsme od něj očekávali a to divokost a nevyzpytatelnost výsledků:-). Jako první jsme šli po minutě a půl do vedení, jenže Bílovec rychle kontroval a otočil na 1:2. Ještě do konce první třetiny jsme nejdříve srovnali na 2:2, ale Bílovec znovu odskočil na 2:3. Toto skóre bylo až do poloviny zápsasu, kdy jsme srovnali. Jenže poté to byla opět Bílovecká branka, která soupeře dosatala znovu na koně. Ve třetí třetině jsme během 11 sekud dostali dvě branky a zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže štěstěna se přiklonila na naši stranu a dokázali jsme se dvěma brankami během minuty a půl dotáhnout na kontakt k soupeři. Poté jsme si vzali oddechový čas a poslali na hrací plochu to nejlepší, co náš tým má:-) a 56 sekund před koncem jsme srovnali na konečné skóre 6:6. Remíza je pro nás velmi cenná, jelikož Bílovec je silný a zkušený soupeř.

 Druhým soupeřem byla FBC Letka C. Do utkání jsme šli s cílem získat tři body a udržet se v tabulce na deváté příčce a to se nám zcela povedlo. Od začátku se nám střelecky dařilo a po první třetině jsme vedli 4:0. Skóre se nám postupně navyšovalo a po druhé třetině, kde padla jediná branka Letky, byl stav 6:1. Ve třetí třetině jsme potvrdili náš výborný herní výkon dalšíma dvěma brankama a utkáni zvládli s výsledkem 8:1.

Na tomto turnaji jsme získali čtyři body a udrželi jsme se na deváté pozici, která je pro nás, vzhledem k velmi špatné první půlce, přijatelná a panuje v týmu spokojenost. Získali jsme celkem 22 bodů, což je náš druhý nejlepší výsledek za posledních šest ligových sezón. Naším cílem do další sezóny je udržet stávající složení týmu a pokusit se posunout náš bodový zisk a hrát ve středu tabulky.

Předposlední turnaj jsme zvládli skvěle

V sobotu 30.3. jsme odehráli náš předposlední turnaj a zvládli jsme jej na jedničku a získali důležité 4 body za remízu a výhru.

Se Sokolem Šenov jsme, jak je u nás již zvykem, prohrávali po půl minutě. Srovnat se nám podařilo až na konci druhé třetiny, jenže na to soupeř rychle odpověděl a opět šel do vedení. Stav 1:2 byl až do samotného závěru utkání, kdy se nám podařilo po nenápadné akci srovnat. Závěr utkání byl hodně vyhecovaný, ale remíza již zůstala a brali jsme důležitý bod. Nutno podotknout, že Šenov byl aktuálně na čtvrté pozici a byl jasným favoritem utkání. Na této remíze se velkým dílem a skvělým výkonem podílel náš gólman David, který odchytal velmi povedené utkání.

Další utkání bylo proti týmu Fencers Havířov. Utkání bylo až do závěru první třetiny bezbrankové, ale nakonec se nám podařilo dvě vteřiny před koncem třetiny vsítit první branku. V druhé třetině se nám podařil husarský kousek. Při vlastním oslabení jsme vstřelili dvě branky a po skončení oslabení jsme přidali ještě jednu. Skóre tak bylo po druhé třetině 4:0. Ve třetí třetině jsme ještě jednou skórovali. Po zbytek utkání byl náš cíl jasný - udržet našemu gólmanovi čisté konto, a to se nám také povedlo. V tomto utkání chytal Roman bezchybně a vychytanou nulu si právem zasloužil (tak jen tak dále:-)).

Po tomto povedeném turnaji jsme se posunuli na deváté místo před Letku C a na posledním turnaji nás tak čeká přímý souboj o toto umístění.

Turnaj v Bílovci nám vynesl další tři body

V neděli 17.3. jsme sehráli další dvě utkání a z Bílovce jsme odváželi 3 body za jednu výhru a jednu prohru.

První soupeř byl Hlučín B. Utkání jsme zahájili tragicky, kdy po třech vteřinách již bylo skóre 0:1. Nicméně jsme se z tohoto gólu rychle otřepali a za dvě minuty srovnali. V druhé třetině jsme přidali další dvě branky a na začátku třetí třetiny jsme vedli 4:1. Soupeř sice ještě upravil skóre a to 14 vteřin před koncem, nicméně tři body byly naše.

Dalším soupeřem byl tým FBC Coyotes Jablunkov B. Toto utkání se neslo v přesně opačném poměru než předešlé. Byl to náš tým, který šel rychle do vedení, ale soupeř ještě v první třetině otočil na 1:3. V závěru druhé třetiny to bylo již 1:6. Nicméně jsme se vzchopili a utkání skončilo poměrem 4:7. Coyoti nás v tomto utkání vyškolili z produktivity a zaslouženě vyhráli.

Opět posilujeme

V našem týmu se neustále něco děje:-). Podařilo se nám získat již třetí posilu v průběhu letošního ročníku. Po Tomáši Hladném a Pavlovi Duškovi k nám přichází další šikovný hráč Jan Michálek. Všechny tři hráče dodatečně vítáme v našem klubu a přejeme jim, aby se jim u nás líbilo, sportovně se jim dařilo podle jejich představ a doufáme, že s naším klubem budou spojeni na dlouhou dobu a přiroste jim k srdci jako nám ostatním.

Proběhl poslední domácí turnaj

Náš poslední domácí turnaj, který se konal v Bolaticích, nám přinesl jeden bod za remízu a jednu prohru.

Jeden bod za remízu jsme získali s Flashingem Havířov B. Bod proti čtvrtému celku naší tabulky je sice výborný, nicméně vzhledem k průběhu zápasu je pro nás mírným zklamáním. S havířovem jsme brzy vedli 3:1. V páté minutě třetí třetiny to bylo ještě 5:2 a mysleli jsme si, že máme utkání pod kontrolou. Jenže náš tým nemá pod kontrolou nikdy nic:-). Havířov dvěma slepenými góly snížil na rozdíl jediné branky a pak v přesilové hře vsítil vyrovnávací branku.

Další zápas byl z kategorie předem daných. Nastoupili jsme proti neporaženému prvnímu týmu naší tabulky a to Honey Badgers F-M. Soupeř nás neustále tlačil a útočil. Skóre bylo v třetí třetině již 0:7 a vypadalo to na další příděl, jenže nám se se štěstím podařilo dát dvě branky. Soupeř pak ještě jednou skóroval a utkání skončilo 2:8, což je pěkný a pro nás přijatelný výsledek.

V příštím kole zajíždíme do Bílovce a utkáme se zde s Jablunkovem B a Hlučínem B.