Nedokončená sezóna a poslední místo

V sezóně 2019/2020 se nám příliš nedařilo a po předčasném ukončení sezóny z důvodu nástupu Covidu-19 jsme díky více odehraným zápasům skončili nakonec poslední. Tato sezóna byla pro nás nejhorší ze všech sedmi sezón a myslím si, že předčaasné ukončení sezóny bylo náa záchranou. Nedařilo se nám hlavně střelecky, ikdyž jsme častokrát drželi se soupeři krok, tak naše bídná koncovka nám nedovolila promluvit do lepších výsledků zápasů. Nicméně neskládáme zbraně a na příští sezónu se již chystáme. Tým doznal pouze menších změn, kdy nás opustil náš třetí gólman Danek a přibrali jsme novou střeleckou posilu do útoku Kubu. Věříme, že v této sezóně 2020/2021 v které došlo ke zkrácení počtu klubů na šest se nám bude dařit lépe a začnem opět vyhrávat a získávat potřebné body.

Další turnaj se nám nepodařil

V neděli 3.11. jsme odehráli náš domácí turnaj na Hradci nad Moravicí. Střetli jsme se zde s Hlučínem B a Hladkými Životicemi.

Turnaj jsme zahájili s Hlučínem B. Tempo utkání bylo velmi rychlé a Hlučín šel brzy do vedení po našem vlastním gólu. V druhé třetině to bylo již 0:3, jenže poté jsme se nadechli a podařilo se nám vstřelit do konce druhé třetiny dvě branky a utkání zdramatizovat. Třetí třetina, která měla být z naší strany snahou o vyrovnání se nám, ale bohužel vůbec nepovedla a Hlučín nakonec zaslouženě vyhrál 2:7. V posledních 4 minutách šel do brány náš gólman Danek a byla to jeho povedená premiéra, kdy podal dobrý výkon.

Na závěr turnaje jsme narazili na Hladké Životice, které jsou favoritem na první místo a tím pádem na postup v letošním ročníku. Nutno podoktnout, že dva hráči za nás loni nastupovali. Toto utkání mělo opačný průběh a to tak že jsme to byli mi kteří jsme vstřelili úvodní branku, jenže Životice do druhé třetiny šli za stavu již 1:3. druhá část dopadla podobně a do třetí třetiny jsme měli skóre 2:6. Ve třetí části padla ještě poslední branka do naší sítě a utkání skončilo stejně jako první a to 2:7.

Konečně se námsice podařilo skórovat, ale i tak jsme měli moc a moc šancí, které jsme nedokázali proměnit a oba soupeři nás školili s produktivity.

Další turnaj nás čeká 23.11. v Bystřici a budeme hrát Jablunkovem B a Havířovem C.

Na druhém turnaji jsme získali jeden bod

V neděli 20.10. jsme odehráli náš druhý turnaj. Nastoupili jsme proti Tigers Poruba a Slovan Havířov D.

Utkání proti Tigers se neslo na obou stranách v duchu výborných obran, spálených gólových šancí a bezchybných gólmanů. Utkání to bylo bojovné z obu stran a výsledek 0:0 hovoří za vše.Gratuluji našemu gólmanovi Romanovi za vychytanou nulu, bohužel útočníci byli bezzubý. Remíza byla zřejmě spravedlivá, nicméně doufali jsme ve výhru.

Druhé utkání bylo proti Slovanu Havířov D. Toto utkání bylo rozhodnuto dopředu a šlo pouze o to, jak dlouhou budeme schopni bojovat. Havířov vyhrál zaslouženě 8:1. Soupeř byl lepší ve všech faktorech a náš tým dělal pouze cvičné kužely:-)

Příští turnaj se uskuteční 3.11. a bude to náš domácí turnaj a střetneme se zde s Životicemi a Flashingem. Přeji našemu týmu hlavně střelecké štěstí, které nás v letošní sezóně prozatím opustilo.

Na prvním turnaji se nám nepodařilo skórovat

V neděli proběhl první turnaj a jak již bývá naším zvykem, odjíždíme z něj s prázdnou. Posunuli jsme ovšem naši hru na novou úroveň - za oba zápasy, i přes dostatek šancí, jsme nedokázali vstřelit jediný gól.

Oba zápasy, jak s Letkou C, tak s Třincem B, byly téměř totožné. Soupeř byl aktivnější v útoku, ale naše obrana dlouho odolávala. Nicméně soupeř dokázal zhruba v polovině zápsau vstřelit první branku. Ve třetí třetině, přes naši velkou snahu zápas obrátit, jsme dostali tři minuty do konce druhou branku a zápasy byly prakticky rozhodnuté. I přes dvě totožné prohry 0:2 jsme odvedli dobrou práci a nemusíme se za svůj výkon stydět, zvláště proti takto silným soupeřům. Závěrem bych chtěl vyzdvihnout výkon našich gólmanů Romana a Davida, jelikož ti předvedli skvělý výkon a drželi naše šance na body co nejdéle to šlo.

Snad se nám příště povede lépe a získáme první body do letošní tabulky.

Začátek sezóny je tady

V neděli 29.9. zahájíme naši sedmou sezónu turnajem v Bystřici n. O.

Utkáme se zde s týmem FBC Letka C a Ossiko Třinec B.

Oba zápasy budou velmi těžké jelikož nastoupíme proti zkušeným soupeřům a budeme zde pokaždé za outsidera. Nicméně zbraně neskládáme a budeme bojovat a rvát se o první body.

Vítám tímto v našem týmu zpět Jakuba Malotu, dále naši posilu do útoku Petra Valečka a třetího gólmana Daniela Chroboczka. Ještě náš kádr doplníme minimálně o jednoho obránce, ale není zatím jisté, zda nastoupí již v prvním zápase.

Našemu týmu přeji do nové sezóny hodně úspěchů, skvělou atmosféru v týmu a spokojený průběh sezóny s dosatečným bodovým ziskem.