Úspěšný závěr sezóny

V sobotu 23. dubna probíhalo v hale dopravní školy v Ostravě poslední kolo Moravskoslezské třídy mužů. Bylo to poprvé
v sezóně kdy se sešly všechny týmy na jednom turnaji. Každý celek měl na programu jeden zápas závěrečného kola. To neplatilo u Sršňů z Rožnova, kteří museli dohrát své dva odložené zápasy. Jeden ze dvou odložených zápasů se týkal i nás. Naším prvním soupeřem hracího dne byl pro nás Rožnov v přímém souboji o třetí místo tabulky.

Bohužel jsme se v tak důležitém zápase opět sešli ve slabším počtu, konkrétně 7+1. Soupeř měl rozhodně lepší počet. Už od začátku zápasu nebylo o šance nouze, dokonce zvonily tyčky. Hrálo se ve vysokém tempu a byla cítit důležitost utkání. V první třetině jsme branku neviděli. Skóre otevřel až v třinácté minutě prostřední části Kuba, druhou branku přidal o dvě minuty později, v obou případech mu asistoval kapitán Martin. Před koncem třetiny jsme dokázali ubránit oslabení a šli jsme do poslední periody s náskokem dvou branek. Do větší pohody nás uvedl skórující Martin, který po dvaceti vteřinách zvýšil na 3:0, asistoval Kuba. Nemůžeme opomenout na skvěle chytajícího Romana, který nám křesal velkou naději na výhru. V čase 26:49 bylo ještě veseleji. Náš nejlepší střelec Kuba zkompletoval hattrick a poslal nás do čtyřbrankového vedení. O pár sekund později nám, ale sklaplo. Rozhodčí odpískal dvouminutový trest a přidal k němu desetiminutový osobní trest. Probíhající kolem střídačky soupeře Kuba měl údajně klepnout florbalkou o mantinel a sudí to vyhodnotili jako nesportovní chování. Čekaly nás těžké chvíle, sáhli jsme po time-outu, abychom doplnili trošku sil a šli do oslabení. Kuba si měl odsedět deset minut, takže bylo jasné, že do zápasu už nezasáhne. Dvojku odpykával Jindra a my šli do oslabení s jedním hráčem na střídačce. Početní nevýhodu jsme ubránili, bohužel pár sekund po jejím konci jsme poprvé v zápase inkasovali. Do konce zápasu zbývalo necelých sedm minut a Rožnov se dostával do tlaku. Energie rychle ubývala, nechtěli jsme dobře rozehraný zápas ztratit. Další komplikace nastala o čtyři minuty později, střela soupeře doprovázena tečí jednoho z nás zmenšila náskok na dvě branky. V tom samém čase sáhli Sršní pro oddechový čas. Do konce zápasu zbývaly necelé tři minuty a my jsme odolávali tlaku soupeře a snažili se nehrnout zbytečně do útoku. Rožnov zkoušel i hru bez brankáře. V čase 35:13 soupeř snížil na rozdíl jediné branky. Nechtěl bych být v kůži Kuby, který tohle musel sledovat z trestné lavice, myslím, že se zapotil podobně jako my. Naštěstí jsme po dobrém a týmovém výkonu stav 4:3 udrželi, který byl korunovaný skvělým výkonem brankáře Romana. Klobouček pro celý tým, který v tak malém počtu dokázal zvládnout důležitý zápas a mohli jsme slavit třetí místo tabulky.

Náš poslední zápas sezóny byl posledním zápasem celé ligy sezóny 2021/2022. Soupeřem nám byla pořádající Poruba, která už měla postup v kapse a nám v tomhle zápase taky už o nic nešlo. Zpestřením před začátkem utkání bylo čtení soupisek
a vyhlášení zahajovacích sestav. Tentokrát nastoupil mezi tři tyče Dejv. V zápase byli od začátku lepší domácí. I přes pauzu dvou zápasů jsme byli po boji z Rožnovem vyšťavení, a tak bylo těžké se přizpůsobit tempu Tygrů. Dokázali jsme si však vytvořit pár slibných šancí, které končily mnohdy i na tyčce. Poruba šla do vedení v páté minutě. Následně nám byla nabídnuta po faulu početní výhoda, kterou jsme nedokázali proměnit. V druhé třetině jsme tahali za kratší konec a třikrát inkasovali. Šance, do kterých jsme se dostávali jsme bohužel neproměňovali a na tabuli svítil stav 4:0 pro domácí. Ve třetí části se nám podařilo nulu z výsledkové tabule změnit na jedničku. Prosadil se nikdo jiný než Kuba, tentokrát bez asistence. Pak už ale zápas pokračoval tak, jako začal. Třikrát jsme inkasovali během pěti minut. V čase 30:30 došlo k „taktickému“ střídaní v brankovišti. Na posledních pět a půl minuty sezóny se do branky postavil Roman, který už neinkasoval a konečný výsledek byl 7:1 pro postupující celek Tigers Poruba, gratulujeme.

Určitě nebudu lhát, když řeknu, že tahle sezóna byla pro nás velká jízda, plná krásných florbalových momentů, šťastných okamžiků, radostí ze hry, bohužel i nutnost skousnutí těch méně veselých chvil v době prohry nebo zranění. Odměnou nám však byly body, vstřelené branky, čas strávený s týmem, ale hlavně bronz v konečném zúčtovaní Moravskoslezské třídy mužů. Poděkování a gratulace patří celému týmů, který ukázal, že má charakter. Zvláštní gratulace je věnovaná Kubovi, který se stal nejlepším střelcem a také tím nejproduktivnějším hráčem celé ligy, svým soupeřům odskočil o úctyhodných osm kanadských bodů. Když budu mluvit za sebe, už aby tady byla opět sezóna a zápasové tempo. Do té doby trénujeme a nepolevujeme. Děkujeme všem fanouškům, kamarádům a rodinám za podporu, vidíme se už v září v sezóně 2022/2023! Závěrem bych se chtěl omluvit za prodlevu, článek měl vyjít bezprostředně po posledních zápasech. Určitě ještě doplníme statistiky, zajímavosti z uběhlé sezóny a postupně doplníme fotogalerii. 

SK Anakonda patří třetí místo tabulky !

Hráči SK ANAKONDA to zvládli! Dokázali porazit nejtěsnějším možným výsledkem tým z Rožnova a berou třetí místo tabulky Moravskoslezské třídy mužů! Podrobnější informace přineseme v článku, v následujících dnech.

Dvě výhry, šest bodů a třetí místo v tabulce !

V neděli 10. dubna jsme měli na programu předposlední dvojzápas letošní sezóny. Vypravili jsme se do Stonavy, kde z důvodu poruchy nefungovalo topení a netekla teplá voda. Po rozcvičce jsme se dostali do tempa a odhodili mikiny. Nejprve jsme se utkali s Ostravou-Jih, následně s pořádajícím Fencers Havířov
Začátek utkání proti Jihu byl v naši režii. Dokázali jsme si připravit pár slibných šancí a kontrolovali míček. Pět minut jsme čekali na úvodní branku. Do vedení nás po přihrávce Kuby poslal kapitán Martin. Hra se přelévala ze strany na stranu, brankových příležitostí bylo nespočet, hlavně z naší strany. Jih se dobře bránil a míčky ihned nahazoval dopředu. Viděli jsme dokonce neproměněné šance proti prázdné bráně, ale na to jsme si už zvykli. Stav se podruhé měnil třicet sedm vteřin před koncem první části. Rozehrávku z křížku na straně soupeře rozehrál Radek na Andrzeje a ten střelou z úhlu poslal míček pod břevno. Do druhé třetiny jsme si tak nesli dvoubrankový náskok. Charakter zápasu se nadále nesl v duchu dobývání soupeřovy brány. Tři minuty uběhly z druhé třetiny a prvním gólem v zápase se prosadil po nahrávce Dana, Jakub. O chvíli později se dvoubrankovým střelcem stal kapitán Martin po spolupráci s Kubou. Stav byl 4:0 a hrálo se nám mnohem lépe.
Tým ostravského Jihu párkrát zahrozil, hlavně z protiútoků. Skvěle chytající Roman držel náskok, který jsme postupně navyšovali. Posledním, kdo ve druhé části rozvlnil síť za zády brankáře byl Martin Gryč, kterému asistoval Dan. Do poslední třetiny jsme šli jasným úkolem, dobře bránit, a hlavně nebláznit dopředu za každou cenu, nemuselo by se nám to vyplatit.
Jih už párkrát, a nejen proti nám ukázal, že góly dávat umí. To se naštěstí nedělo a v navyšování skóre pokračovali žlutočerní.
Dalším dvoubrankovým střelcem se po nahrávce Adama stal Andrzej, v čase 27:04. O minutu později zkompletoval hattrick kapitán Martin, gratulujeme. Třetím hráčem, který dosáhl na hranici dvou vstřelených branek byl Kuba. Náš nejproduktivnější hráč se prosadil ve spolupráci s předešlým střelcem. Pět minut před koncem zápasu, náš náskok navýšil Radek, stav byl 9:0. Posledním střelcem Anakondy, který zaokrouhlil na deset nula byl Steve. Krásným gólem se rozloučil se sezónou o trošku dřív. Steve myslíme na tebe a přejeme hlavně zdraví. Jediným vroubkem zápasu z naší strany byl nepovedený závěr. Po rozehrávce na půli soupeře, míček nedoputoval na adresovaného správně a v čase 35:59 po samostatném úniku hráče soupeře se skóre měnilo na 10:1 z našeho pohledu. Mrzí nás, že Roman po skvělém výkonu inkasoval. Dobrý výkon celého týmu přinesl vysokou výhru a důležité tři body do tabulky.

Deset minut před třináctou hodinou začal náš zápas proti Fencers. Do branky soupeře se postavil náš bývalý brankář Danek. Zápasy proti Fencers bývají nepříjemné a fyzicky náročné. Osobní souboje a hra nahoru dolů, jinak tomu nebylo ani tentokrát. Opatrná první třetina nabídla z obou stran několik brankových příležitostí. Stav se však neměnil. Prvním střelcem zápasu se
v čase 15:15 stal Kuba, nahrávajícím hráčem byl Martin Gryč. Osm a půl minuty později se dvojice podílející se na první brance prosadila znovu, tentokrát v opačném pořadí. Do třetí třetiny jsme nevstoupili dobře. Osamocený, nepohlídaný hráč soupeře překonal Romana a snížil na 2:1. Nám všem se ulevilo o půl minuty později, důležitý gól vstřelil Kuba, asistoval kapitán Martin. Do konce utkání zbývalo jedenáct minut, snažili jsme se udržet dvoubrankový náskok a nenechat se obrat
o rodící se tři body. V čase 32:14 po nahození Adama na Andrzeje se skóre měnilo naposledy. Přesilovka soupeře v závěru
a risk hry bez brankáře, ovoce nepřinesl, a tak jsme Fencers Havířov porazili i potřetí v téhle sezóně shodným výsledkem 4:1.

Bilance vzájemných utkání v téhle sezóně s ostravským Jihem a Fencers Havířov je tak 3:0 pro naše barvy. Po turnaji ve Stonavě nám patří třetí příčka v tabulce, o kterou budeme muset ještě zabojovat 23.4. na posledním turnaji na Dopravce.

Veselé Velikonoce !

Ať Velikonoce krásné máte, sluníčka si užíváte a štěstí Vás čeká na každém kroku, nejen o svátcích, ale i po zbytek roku.🐣

Podkategorie