Z Horní Suché jsme si odvezli pouze jeden bod

V sobotu 21. listopadu jsme vyrazili na dvojutkání do zasněžené Horní Suché.

První zápas jsme se s lehkým zpožděním (kvůli špatné dopravní situaci) postavili proti domácí Suché.
Nečekalo nás nic jednoduchého, v soupeřově týmu figurují hráči, kteří pravidelně nastupují za divizní A-tým. Do utkání jsme vstoupili dobře, vyslali jsme pár střel na branku soupeře a v zadu hráli zodpovědně. Po špatné rozhrávce obránců Suché, se
míčku zmocnil Andrzej a střelou z otočky překonal Funioka. Hrálo se v tempu a k vidění bylo dostatek gólových přiležitostí na obou stranách. V desáte minutě, tentokrát po chybné rozhrávce z naší strany, se k míčku dostal Mašurka, který nabil Tychtlovi a Roman byl na tuhle střelu krátký. První třetina skončila 1:1 V druhé části jsme pokračovali v aktivní hře a snaze překlopit zápas na naší stranu. Suchá byla silnější na míčku, my jsme se snažili zužitkovat protiútoky. V prostřední části jsme se branky nedočkali. V poslední třetině jsme si zahráli přesilovou hru, která k naší smůle ke změně skóre nevedla. Dobře chytající Kašík i Funiok drželi nerozhodný stav. Závěr zápasu zvrat nepřinesl a tak jsme si se Suchou po remíze 1:1, spravedlivě rozdělili po bodu.

Druhý duel nás čekal pro nás nový soupeř a to FBC PIRATES OSTRAVA B. V prvních minutách jsme mohli jít do vedení. Střely
z naších holí však končili v náručí ostravského Kolowrata nebo v sítí za brankou. Ve čtvrté minutě se vedení ujal soupeř. Snaha o vyrovnání pramenilav další obdržený gól. Stav 0:2 však platil jen chvilku. Pět vteřin po buly, se pískal volný úder
u mantilenu. Střela Andrzeje golfákem z rozehrávky zaplula do šibenice branky soupeře a stav byl 1:2. Tři minuty na to jsme dostali výhodu přesilové hry, kterou jsme si přenesli do druhé třetiny. Z přesilové hry jsme nevytěžili potřebnou branku ke srovnání skóre a to byl dle mého zlomový moment zápasu, protože jsme o pár minut později šli do čtyř, soupeř svou přesilovku zužitkoval a odskočil na rozdíl dvou branek. Ke konci druhé části, nám soupeř nabídl další přesilovou hru a my mohli snížit dvoubrankové manko. Tak se bohužel nestalo, platil stav 1:3. Ve třicáté minutě soupeř proměnil další ze svých šancí, frustrace byla vidět na každém z nás. Zahozena florbalka Andrzeje, vedla k osobnímu trestu na 2+10. Do konce zbývalo šest minut. Soupeř si do nás ještě dvakrát píchnul v podobě dvou inkasovaných branek. Konečný stav 1:6 pro Piráty, byl po našem tragickém výkonu a neproměněných šancích vstyčeným prstem pro další utkání sezóny.

Tři body do tabulky!

V neděli 6. ledna jsme pořádali turnaj v Malých Hošticích, soupeřem nám byly týmy z Havířova a Třince.
První zápas v 10:00 jsme rozehráli s Fencers Havířov. V prvním vzájemném utkání jsme havířovský celek přehráli jednoznačně 11:1, tenhle výsledek bychom si rádi zopakovali. Nezačali jsme opět dobře, pomalý rozjezd a už od začátku měl zápas volnější tempo, na které nejsme zvyklí. Hrálo se hodně do těla, některé zákroky z obou stran byly na hraně pravidel.
Po špatné rozehrávce naších obránců našel havířovský Pustówka místo mezi tyčí a Romanem a poslal Fencers do vedení.
Na konci první části jsme ubránili přesilovku soupeře. Do druhé části jsme chtěli vstoupit lépe a hrát svoji hru, a ne „hokej“, který hrál soupeř. Průběh zápasu byl místy vyhrocený a duch fair play se někde vytrácel. Naše šance na vyrovnání končily
v náručí brankáře Fencers nebo za mantinelem. Ve dvacáté první minutě se to konečně podařilo Saurovi, který dorazil střelu Vojty. Bylo vyrovnáno a my se mohli vydat na cestu za třemi body. Úvodem třetí třetiny nás soupeř poslal do početní převahy, která zůstala nezužitkovaná. Osobních soubojů bylo k vidění mnoho, některé z nich smrděly zraněním. Ve dvacáté osmé minutě přišlo další vyloučení hráče Fencers. Volný úder z hranice velkého brankoviště přinesl své ovoce už čtyři vteřiny po začátku přesilové hry. Rozehrávající Vojta přihrál Andrzejovi a ten střelou, která se otřela o břevno poslal černožluté do vedení. Do konce zbývalo necelých osm minut a my se hnali za další brankou, protože Fencers hrozil vyrovnáním. Naštěstí soupeřův hráč, svou hrou na zemi poslal svůj tým do oslabení. Koncovku utkání jsme zvládli a ze zápasu bereme vydřené tři body.

Druhý zápas nás čekal nelehký úkol, zastavit rozjetý Třinec, který sídlí v čele tabulky. Ve druhé minutě utkání po sekání soupeře jsme hráli přesilovou hru, ta zůstala gólově nevyužitá. Třinec se držel na balónku a kombinoval, my se snažili něco vymyslet z protiútoků. Čtvrtá minuta nás poslala do čtyř a jen jsme mohli sledovat, jak třinecký Lisztwan střelou ze vzduchu trefuje břevno branky a míček se veze po síťce v brance. Třinec navyšoval skóre bohužel dál, dva z našeho pohledu šťastné góly vstřelil Boszczyk. Začátkem druhé třetiny přišla nepříjemná situace. Vracející se Kuba, špatně došlápnul a bylo jasné, že to není dobré. Vzápětí se Kuba odebral do šatny a my zůstali po zbytek zápasu v devíti. Kamaráde myslíme na Tebe a držíme pěsti. Třinec na hřišti dominoval a my se snažili mít něco málo ze hry. Šestnáctá minuta nabídla dvě vyloučení nejdříve třinecký Wania si odpykával trest za špatné střídání a Chroboczek poslal Anakondu do čtyř za sekání. Šest vteřin před návrtem hráče žlutočerných, Třinec stihnul navýšit na 4:0. Nejhorší možný scénář se stával skutečností, Třinec dominoval jak herně, tak střelecky a my se mohli roztrhat a k ničemu to nebylo. Nejhorší část zápasu přišla ve dvacáté první minutě.
Tým v červených dresech vstřelil hned čtyři branky během tří minut. Konec druhé částí nás poslal opět do oslabení, po dohrání soupeře si šel trest odpykat Chvějič. Do třetí třetiny se těžko hledalo jakoukoliv motivaci. Soupeř držel své nastavené tempo a my mu jednoduše nestíhali. Síly docházely a odehrání míčku na polovinu Třince bylo pro nás aspoň na malý moment osvobozující. Závěrem náš vyloučený kapitán sledoval poslední branku utkání z trestné lavice. První Třinec si proti nám připsal vysokou výhru 9:0.

Nebudu lhát, když řeknu, že dnešní výkony rozhodně nepatřily mezi ty, které bychom si chtěli pamatovat a mezi ty, které náš tým zdobí. Hezký zbytek neděle přátelé a už za dva týdny v sobotu se vidíme v Horní Suché, kde nám soupeřem bude domácí celek a Piráti z Ostravy.

Z posledních utkání roku 2022 jsme vytěžili pouze bod

Týden před Štědrým dnem jsme vyrazili na poslední dvojutkání roku 2022 do Budišova nad Budišovkou, který je pro většinu týmu nejvzdálenější destinací kde tuto sezónu hrajeme. Cesta nebyla místy jednoduchá, jelikož nasněžilo víc sněhu, než bývá v posledních letech zvykem. Byli jsme rádi, že jsme se ve zdraví všichni včas sešli a byli připraveni nastoupit k prvnímu utkání.

Utkání proti soupeři z Hlučína jsme začali dobře, dařilo se nám dostávat do gólových příležitostí a aktivně bránit.
Hned v prvních minutách jsme ubránili oslabení a vstřelili branku. Po nahrávce Andrzeje, byl Vojta sám před strážcem soupeřovy branky a kuriozním způsobem v pádu otevřel gólový účet. Úvodem desáté minuty jsme opět hráli ve čtyřech. Přesilovka Hlučína netrvala ani půl minuty a po faulu jejich hráče se hrálo čtyři na čtyři. Více místa na hřišti, přinášelo více brankových příležitostí. Čtyři vteřiny před koncem trestu hlučínského hráče jsme zvýšili na dva nula z florbalky Kuby, kterému asistoval kapitán Martin. V úvodu druhé části jsme opět bránili přesilovku soupeře. Bohužel v tomhle případě už po dvaceti vteřinách Hlučín snížil na 2:1 z našeho pohledu. Hra se přelévala ze strany na stranu, my jsme se hnali dopředu stylem protiútoků, soupeř kombinoval na naší půlce. V osmnácté minutě z volného úderu hlučínský Pláček trefil přesně a stav byl nerozhodný. Závěrem třetiny jsme šli opět do čtyř, ale změnu skóre jsme nedopustili. Jako přes kopírák se na začátku třetiny opět vylučovalo, tentokrát jsme hráli přesilovku my. Svou druhou branku využil přesilovku Kuba a poslal nás do vedení 3:2, bohužel vedení jsme si dlouho neužili, i přes to, že jsme měli příležitosti na to abychom soupeři odskočili. Hlučinský Hanzal bez asistence opět srovnal skóre a do konce zbývalo necelých šest minut. Skvěle fungující obranné dvojice
s Romanem v brankovišti držely vyrovnaný stav i přes nadějné šance soupeře. Minutu před koncem kompletoval hattrick Kuba a poslal nás opět do vedení. Měli jsme nakročeno k plnému zisku bodů, ale pochybělo kousek štěstí v kombinaci se soustředěností. Hlučín znovu z volného úderu skvěle sehrál akci na dvě přihrávky a Tyleček to měl do prázdné brány jednoduché. Po dobrém výkonu, kdy jsme sahali po třech bodech, nakonec bereme za remízu 4:4 pouze jeden.

Dvou a půl hodinovou pauzu mezi zápasy jsme využili k odpočinku, návštěvě místních potravin a sledováním ostatních utkání. Naším druhým soupeřem byli Rafani Ostrava, kteří nastoupili v oslabené sestavě, když jeden z hráčů obdržel v minulém zápase červenou kartu. Ospalejší začátek přerušila branka soupeře. Rychlou odpověď našlo duo Martinů, kteří vyrovnali na 1:1. V čase 3:13 nás poslala do vedení přesná střela Franty, kterému přihrál jeho bratr Dan. Zápas pokračoval v pomalejším tempu, nouze o brankové příležitosti však nebyla. Vedení jsme drželi do sedmé minuty. Soupeři se podařilo vyrovnat a stav 2:2 platil do konce první části. První polovina druhé třetiny nenabídla nic extra zajímavého. Skóre se měnilo v průběhu čtyř minut čtyři krát. Tři rychlé góly Rafanů, byly jako přes kopírák. Rázem jsme prohrávali o tři branky, takto jsme si průběh utkání rozhodně nepředstavovali. Pět vteřin před sirénou se prosadil Franta, po asistenci Dana a snížil na rozdíl dvou branek.
O pauze jsme se navzájem nahecovali a shodli se, že ještě neskládáme zbraně a jdeme bojovat. V druhé minutě třetí třetiny se nám podařilo snížit na 4:5. Šance na vyrovnání byly nadějné, zvonily i tyčky. Soupeř však šance proměňoval a opět odskočil. Ve třicáté čtvrté minutě vykřesal naději Vojta, který po rozehrané standartce přesně trefil. Minutu před koncem jsme dostali výhodu přesilovky, tak jsme to zkusili v šesti proti čtyřem. Vyrovnávací branku jsme bohužel nevstřelili
a nejtěsnějším možným výsledkem jsme zůstali bez bodů. Na světelné tabuli svítilo skóre 5:6 v prospěch Rafanů a my si ještě cvakli týmovou fotku a vydali se na zpáteční cestu.

Tři body do tabulky !

Dne 30. října jsme měli na programu další soutěžní utkání, tentokrát v Malých Hošticích, kde jsme byli pořádajícím týmem.

První utkání jsme hráli proti týmu z čela tabulky, konktrétně Třinci. Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře, ke konci čtvrté minuty na světelné tabuli svítilo skóre nula tři. Góly soupeře spíše se štěstím, ale i naší nekoncentrovaností. Světlý moment nastal o necelou minutu později, kdy po souhře Kuby a Marina Gryče se průběžný výsledek změnil na jedna tři. Šancí v první třetině bylo požehnaně z obou stran. K naší smůle se Intevo ještě dvakrát prosadilo a mělo pohodlný náskok o čtyři branky. V závěru první části bylo proti nám nařízeno trestné střílení, které Kajfosz neproměnil. Zmiňovaný hráč však hned v druhé minutě prostřední části zvyšoval na 1:6. Následně jsme hráli přesilovou hru, ve které se nám nepodařilo skórovat. Do konce třetiny jsme byli svědky ještě tří branek, dvě z holí červených a jediným naším střelcem byl při svém prvním střídání v dresu Ankondy, Vojta. Tomuhle říkáme skvělý vstup do sezóny, gratulujeme. Třetí část jsme opět začali inkasovaným gólem. Na 3:9 snížil Dan a další gól pro černožluté přidal střelec své druhé branky Vojta. V utkání jsme si sice dokázali vytvořit pár dalších, slibných šancí, ale bohužel jsme nebyli schopní je proměnit a s Třincem jsme neudrželi krok. Skóre se měnilo ještě dvakrát. Nejprve se po asistenci kapitána Martina prosadil Kuba a na konečných 5:11 z našeho pohledu upravoval třinecký Hloužek.

Druhé utkání začínalo třicet minut po poledni. Soupeř z Rožnova pod Radhoštěm zvládl začátek zápasu a ve čtvrté minutě vedl dva nula. Následovala série vyloučení. Pěti vteřinovou výhodu pěti proti třem využil David Krátký a následnou klasickou přesilovku zužitkoval Martin Gryč, který přidal i další branku a obrat byl na světě. Po první třetině jsme vedli 2:3. Zápas měl náboj a tempo, brankáři se rozhodně nenudili. Sršni byli oproti nám v menším počtu a vyloučení Stypky na dvě plus deset za nesportovní chování nám hrálo do karet. Dvouminutovou přesilovku jsme sice nevyužili, ale deset vteřin po jejím konci se prosadil druhým gólem David Krátký. Dalším střelcem černožlutých byl David Mikšík, který prošel celé hřiště s míčkem na holi a rozvlnil síť soupeřovy branky. Do závěrečné části jsme šli s náskokem tří branek, o který jsme přišli hned po dvanáctí vteřinách, stav byl 3:5. Následně šel soupeř do početní převahy, kterou se nám podařilo ubránit. Čtyři vteřiny po skončení trestu v úniku sám na brankáře navýšil stav na 3:6 Andrzej. Posledním střelcem zápasu byl hráč Rožnova Holaška. Vyloučení na naší straně a následná hra soupeře v šesti, skóre zápasu nezměnila.

Z Malých Hoštic si tak odvážíme 3 body z druhého utkání a patří nám průběžné páté místo tabulky.