Fotogalerie na Rajče

Průběžně budeme přidávat fotodokumentace ze zápasu na RAJČE.IDNES.CZ, kde má Anakonda svůj profil. Momentálně tam najdete alba z prvního turnaje v Třinci, co nevidět přibudou další. Odkaz na profil, kde fotografie najdete je v pravém horním rohu naší webové stránky, nebo níže v tomto článku. 

https://skanakonda.rajce.idnes.cz/

Třetí místo v tabulce!

Druhou lednovou sobotu čekalo Anakondu 12. kolo Moravskoslezské třídy mužů ve sportovní hale obce Stonava. Měli jsme proti sobě dva soupeře ze dna tabulky, a jak dobře víme, tyhle zápasy bývají zrádné. Naštěstí jsme obě utkání zvládli a připsali si třetí a čtvrtou výhru v řadě.

Prvním soupeřem sobotního turnaje byl pořádající Fencers Havířov. Utkání jsme nezačali vůbec dobře, po prvotním náznaku tlaku Havířova přišlo nahození z půlky hřiště, které bohužel skončilo až za zády brankáře Romana. Bylo třeba se oklepat, nahecovat, protože vzápětí nám soupeř po faulu nabídnul početní výhodu. Pár dobrých střel a šancí nám k vyrovnání skóre nepomohlo. Změna stavu přišla v desáté minutě, vyrovnávací gól vstřelil Martin Gryč. Dvacet devět sekund před první sirénou nás do vedení poslal náš kapitán Martin ve spolupráci s prvním střelcem našeho týmu. Do druhé třetiny jsme vstoupili lépe. Gól, kterým jsme odskočili na rozdíl dvou branek přišel v patnácté minutě, postaral se o něj Kuba. Další navýšení skóre přišlo o dvě minuty později. Po přihrávce obránce Adama se trefil David. Výsledek 4:1 byl rázem veselejší pro náš tým, nic jsme však nechtěli nechat náhodě i přesto, že soupeř byl nepříjemný na cestě za změnou stavu. Třetí třetina nabídla mnoho šancí, zvonily i tyčky na obou stranách. Fencers cely zápas nahazoval míčky na naší branku a snažil se dorážet, tuhle nepříjemnost jsme si pohlídali i v poslední části a mohli slavit vítězství.

Před druhým zápasem dorazil náš další brankář Dejv, ten však do utkání proti dalšímu soupeři nezasáhl. Opět se mezi tři tyče postavil Roman. Začátek utkání byl opatrný z obou stran. Jak bývá u nás zvykem chvilku nám trvá se dostat do tempa. Byli jsme to, ale my, kdo otevřel střelecký účet zápasu. Prvním střelcem se stal Martin Gryč, po asistenci Radka. Snažili jsme se kombinovat na půlce soupeře, ten viděl naději v brejcích. Další změna stavu nastala po chybném střídaní Jihu. Andrzej při rozehrávce z rohu našel osamoceného Davida, ten neměl se zakončením problém. V sedmé minutě jsme viděli ještě trefu Matese, který zvýšil na 3:0. Hra se přelévala ze strany na stranu a o góly zavánějící situace nebyla nouze. V jedenácté minutě po odrazu obránce Ostravy, našel Andrzej míček za bránou soupeře, kterou oběhl a míček poslal do levé šibenice. Konec třetiny klepal na dveře a my si mysleli, že budeme jen pokračovat v navyšování skóre. Bohužel jsme před koncem první části laxsně přistoupili k protihráčům a jeden z nich pohodlně trefil do prázdné brány. Po gólově bohaté první třetině jsme chtěli hlavně bránit a výsledek si pohlídat. Dokonce se nám povedlo navýšit po trefě kapitána Martina. Stav 5:1 nás uklidnil
a pokračovali jsme ve snaze přidat další branky. Viděli jsme ostré souboje, hráči si nedarovali zadarmo ani metr palubovky. Soupeř po úspěšném brejku a naší chybě snížil na 5:2 z našeho pohledu. Šestý gól jsme přidali ve dvacáté minutě, postaral se o něj Kuba, nejproduktivnější hráč Anakondy. Třetí třetinu zápasu jsme odehráli nejhůře za posledních pár zápasu. Vypadli jsme z tempa, nehráli svoji hru a nechali se ukolébat hrou soupeře. I když šancí na změnu stavu jsme měli požehnaně, v poslední částí zápasu jsme branku nepřidali. To však neplatilo na straně soupeře, ten dokázal skórovat hned dva krát
a dostával se zpátky do zápasu. Rozdíl dvou branek jsme nakonec ubránili i po risku hry bez gólmana Ostravy.

Dvě vydřené výhry a výsledky zápasů naších sousedů v tabulce nás posunuly na třetí místo. Plán je jasný, udržet pozici v tabulce a dokázat, že jsme tam oprávněně. Možnost dostaneme za dva týdny v neděli 23.1.2022 proti Opavě a Porubě na Dopravce.

Vánoční nadílka v podobě 6 bodů

Tým SK Anakonda se minulý turnaj opět ukázal na palubovce v Malých Hošticích, kde odehrál utkání proti Rožnovu a Bílovci. Sešli jsme se pouze v počtu osmi hráčů do pole, takže nás proti silným soupeřům nečekalo nic snadného.

Prvním soupeřem byli Sršni z Rožnova. Dřív, než mohl zápas začít soupeř řešil problém s chybějícími dresy. Řešení bylo nalezeno v podobě rozlišovaků a zapůjčení našeho, starého, žlutého dresu. Nic nebránilo tomu, aby mohlo utkání začít. První třetina nabídla mnoho brankových příležitostí zejména na stráně soupeře, gól jsme však neviděli. Změna přišla v patnácte minutě, skóre otevřel Kuba. Vedení jsme si dlouho neužili, už po necelé půlminutě Rožnov vyrovnal. Zápas se vyvíjel ve vysokém tempu a hra se přelévala ze strany na stranu. První vyloučení přišlo v sedmnácté minutě, které vedlo k změně stavu, ne však na straně týmu v početní převaze. Kapitán Martin ve spolupráci s Kubou dokázali vstřelit gól v oslabení z brejku. Ubráněná početní převaha a vstřelený gól k tomu, mohli jsme se poplácat po zádech. Radost a spokojenost však netrvala dlouho. Hráčům z Rožnova se podařilo dvakrát během jedné minuty rozvlnit síť naší branky a vedení v zápasu si převzali na svoji stranu. Půl minuty před koncem druhé části jsme dokázali vyrovnat. Roman svým výhozem našel hůl Kuby, který nekompromisně prostřelil brankáře soupeře. Do třetí třetiny jsme šli opět za vyrovnaného stavu. Cílem bylo dobře rozehraný zápas ukončit ziskem bodů. Závěrečná třetina patřila Martinovi G, nejprve za asistence druhého Martina poslal Anakondu do vedení. O pár desítek sekund později skóroval znova. Po vyloučení Kuby, se podařilo Martinovi G. vstřelit druhý gól v oslabení v tomhle zápase. Náskok dvou branek jsme týmově ubránili a mohli jsme se radovat ze zisku tří bodů.

Tak jako minule jsme se stejnými soupeři hráli zápasy hned po sobě. Po dvaceti minutách jsme byli připravení se postavit Bílovci. Z prvního gólu jsme se mohli radovat už po dvou minutách, autorem byl Martin G, jako by si střeleckou chuť přenesl z minulého zápasu. V tomhle utkání do branky naskočil David, který byl už od začátku v permanenci. Výsledek se měnil úderem páté minuty, tentokrát se trefil Kuba. Stejně jako v prvním zápase se soupeři podařilo otočit vývoj zápasu. Po sérii naších chyb dokázal Bílovec vstřelit tři branky během necelých tří minut. Nepřiznivým výsledkem skončila první bohatá na góly třetina. Stejně jako v první zápase branku na 3:3 vstřelil Kuba. Vývoj zápasu byl rázem radostnější. Ve dvacáté druhé minutě nám soupeř nabídnul první přesilovku. Po dvou gólech v oslabení jsme využili početní převahu. Na brance se podílelo duo obránců Dan a Adam. V závěru třetiny došlo k navýšení skóre z florbalky Kuby. Ve třetí třetině jsme byli odhodlaní výsledek 5:3 ubránit a odvézt si plný počet bodů. Ten den nás provázel opravdu týmový a bojovný výkon a z toho vytoužené ovoce. Bílovec ve snaze vyrovnat byl nepříjemný, vytvářel si brankové příležitosti, kterým naše obrana ve spolupráci se skvěle chytajícím Dejvem odolávala. Uklidněním pro nás byl gól kapitána Martina, navýšil na 6:3. Do konce zápasu zbývalo pár minut, pohodlný náskok držel na střídačce tak i na palubovce dobrou náladu. Ve třicáté první minutě se trefil David a byl posledním střelcem zápasu.

Z Malých Hoštic jsme si odvezli vydřených 6 bodů. Týmový výkon podpořený skvěle chytajícími brankaři a dva vstřelené góly v oslabení, takhle se rodil zisk bodů, které jsme si nadělili jako dárek k Vánocům. V tabulce jsme se odpoutali od spodní poloviny a dotáhli se na soupeře nad námi. O další body budeme bojovat týden po novém roce 8.1.2022 ve Stonavě.

 

Veselé Vánoce !

  1. Pod stromeček balík zdraví, vzácný poklad, jak se praví, lásku, štěstí, žádné hádky, spokojenost, hezké svátky, radost, úspěch, pevný krok a pak šťastný nový rok. Veselé Vánoce všem hráčům SK Anakonda, jejich rodinám, protihráčům a všem ve florbalovém světě.

Domácí turnaj proti špičce tabulky

Uplynulý víkend Anakonda pořádala čtyři dopolední utkání, ve kterých se mimo jiné postavila proti vedoucím týmům tabulky.
Po brzkém vstávání jsme se už v 7 ráno sešli v krásné hale v Malých Hošticích. Měli jsme za úkol postavit mantinely, seznámit se s časomírou a online přenosy.

Když odbila osmá hodina ranní bylo načase nastoupit do zápasu s Porubou, která bodově vede naši soutěž. Opatrná první třetina nabídla mnoho brankových příležitosti zejména ze strany oranžovo-černých. Tigers se dokonce podařilo vstřelit gól, který však rozhodčí neuznali, protože byl dosažen vysokou holí. V závěru třetiny jsme soupeři nabídli početní převahu, kterou se nám podařilo ubránit. Ve čtvrté minutě druhé části jsme poprvé inkasovali. Volný hráč Poruby dostal přihrávku a překonal našeho brankáře, který se nestihl přesunout a střelu krýt. Následně nám soupeř daroval čtyřminutovou přesilovku. Hráč Tigers po odpískání odhodil míček za mantinel a dostal tak 2 min. za zdržování hry, následně pronesl nehezká slova směrem k rozhodčím a vyfasoval 2 min. +10 min. za nesportovní chování. V přesilové hře jsme si nedokázali vytvořit střelecké pozice
a po uplynutí stopadesátí vteřin jsme o početní převahu přišli. Při hře na naší půlce Peťa ve snaze zastavit soupeře s míčkem, udělal nešikovný pohyb a poranil si koleno při kterém nechtěně fauloval protihráče. Při hře čtyři na čtyři jsme nejprve měli šanci snížit, ale při úniku jeden na nikoho míček nesměřoval do prostoru branky a jak se říká: „nedáš, dostaneš“. Tohle se přesně stalo, hráč, který proběhl jednoduše přes půlku hřiště neměl pak sám proti gólmanovi problém skórovat. Poruba tak po druhé třetině vedla o dvě branky. Do poslední části zápasu jsme vstoupili rozhodně lépe. Podařilo se nám vyvinout tlak na půlce soupeře, ohrozit brankáře Poruby. Po zablokované střele Dana našel Martin Gryč míček nejrychleji a dokázal se vymotat ze skrumáže a obejít 3 hráče Tigers, následně střelou do protipohybu neměl brankář šanci. Po uplynutí čtyř minut se nám podařilo vyrovnat. Kuba navedl míček na střed hřiště, na pravé straně uviděl nehlídaného Davida a ten pohotovou střelou vymetl roh porubské brány. Po vyrovnání jsme byli lepším týmem a sahali jsme po vedoucí brance. K naší smůle se tak nestalo a po euforii jsme spadli zpátky na zem. Poruba nechtěla nechat nic náhodě a po dvou naších ztrátách si vzala vedení v zápase. Další zbytečný faul z naší strany dokázal Tigers potrestat a zvýšil na 5:2. Devadesát sekund před koncem utkání byli porubští potrestáni za špatné střídání, jenže my jsme nedokázali alespoň kosmeticky upravit výsledek zápasu. Poruba zůstala
i po zápase s námi neporažena.

Jelikož jsme byli pořádajícím týmem, druhý zápas nás čekal až na konci. Starali jsme se o chod zápasů mezi Třincem
a Opavou následně mezi Porubou a Opavou.

Po dvou zajímavých utkáních jsme byli připraveni nastoupit proti Třinci. Bohužel bez zraněného Petra, který se už po druhé zranil v zápase před Třincem. Mladý tým soupeře úřaduje na druhé příčce tabulky, takže jsme to neměli opět jednoduché. Červenobílí nás po většinu zápasu zavírali na vlastní polovině. Taktika byla tedy jasná, co nejlépe bránit a vytvořit si brankové příležitosti. Celou první třetinu i navzdory dvou oslabením se nám dařilo udržet čisté konto. První zásah třineckých přišel v úvodu druhé části. I když jsme byli týmem, který tahal za kratší konec, dokázali jsme si připravit slibné šance. Bohužel neproduktivita v zakončení nás letos brzdí na cestě k lepším výsledkům. V závěru třetiny Třinec navýšil vedení na 2:0. Fyzických sil před třetí částí nezbývalo mnoho a dva náročné zápasy byly na nás znát. Až do třicáté minuty jsme drželi slibný výsledek a kontaktní gól by nás do závěru zápasu namotivoval. Tak se bohužel nestalo a Třinečané v průběhu dvou minut od nás odskočili na rozdíl čtyř branek. Hráč v červeném kompletoval hattrick. Nejsvětlejším momentem zápasu z naší strany byl úspěšný zásah ve 33. minutě. Martin Gryč v úniku dokázal při pádu přes zasahujícího gólmana dostat míček za jeho záda. Výsledek 4:1 se ještě jednou měnil o minutu později, ne však z naší strany. Třinec navýšil pátým gólem a víc se v zápase nestalo. Po dvou prohrách se navzdory ostatním výsledkům naše pozice v tabulce nezměnila.

Podkategorie