Tři body do tabulky !

Dne 30. října jsme měli na programu další soutěžní utkání, tentokrát v Malých Hošticích, kde jsme byli pořádajícím týmem.

První utkání jsme hráli proti týmu z čela tabulky, konktrétně Třinci. Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře, ke konci čtvrté minuty na světelné tabuli svítilo skóre nula tři. Góly soupeře spíše se štěstím, ale i naší nekoncentrovaností. Světlý moment nastal o necelou minutu později, kdy po souhře Kuby a Marina Gryče se průběžný výsledek změnil na jedna tři. Šancí v první třetině bylo požehnaně z obou stran. K naší smůle se Intevo ještě dvakrát prosadilo a mělo pohodlný náskok o čtyři branky. V závěru první části bylo proti nám nařízeno trestné střílení, které Kajfosz neproměnil. Zmiňovaný hráč však hned v druhé minutě prostřední části zvyšoval na 1:6. Následně jsme hráli přesilovou hru, ve které se nám nepodařilo skórovat. Do konce třetiny jsme byli svědky ještě tří branek, dvě z holí červených a jediným naším střelcem byl při svém prvním střídání v dresu Ankondy, Vojta. Tomuhle říkáme skvělý vstup do sezóny, gratulujeme. Třetí část jsme opět začali inkasovaným gólem. Na 3:9 snížil Dan a další gól pro černožluté přidal střelec své druhé branky Vojta. V utkání jsme si sice dokázali vytvořit pár dalších, slibných šancí, ale bohužel jsme nebyli schopní je proměnit a s Třincem jsme neudrželi krok. Skóre se měnilo ještě dvakrát. Nejprve se po asistenci kapitána Martina prosadil Kuba a na konečných 5:11 z našeho pohledu upravoval třinecký Hloužek.

Druhé utkání začínalo třicet minut po poledni. Soupeř z Rožnova pod Radhoštěm zvládl začátek zápasu a ve čtvrté minutě vedl dva nula. Následovala série vyloučení. Pěti vteřinovou výhodu pěti proti třem využil David Krátký a následnou klasickou přesilovku zužitkoval Martin Gryč, který přidal i další branku a obrat byl na světě. Po první třetině jsme vedli 2:3. Zápas měl náboj a tempo, brankáři se rozhodně nenudili. Sršni byli oproti nám v menším počtu a vyloučení Stypky na dvě plus deset za nesportovní chování nám hrálo do karet. Dvouminutovou přesilovku jsme sice nevyužili, ale deset vteřin po jejím konci se prosadil druhým gólem David Krátký. Dalším střelcem černožlutých byl David Mikšík, který prošel celé hřiště s míčkem na holi a rozvlnil síť soupeřovy branky. Do závěrečné části jsme šli s náskokem tří branek, o který jsme přišli hned po dvanáctí vteřinách, stav byl 3:5. Následně šel soupeř do početní převahy, kterou se nám podařilo ubránit. Čtyři vteřiny po skončení trestu v úniku sám na brankáře navýšil stav na 3:6 Andrzej. Posledním střelcem zápasu byl hráč Rožnova Holaška. Vyloučení na naší straně a následná hra soupeře v šesti, skóre zápasu nezměnila.

Z Malých Hoštic si tak odvážíme 3 body z druhého utkání a patří nám průběžné páté místo tabulky.