Z Havířova odjíždíme s prázdnou.

V neděli 11.12. jsme odehráli náš pátý turnaj. Nastoupili jsme proti týmu Sokol Šenov a týmu Petrovice D.

Nejdříve nás čekal zápas se Šenovem. Šenov nastoupil v plné síle a do utkání šel s odhodláním vyhrát a vrátit nám předešlou porážku, což se mu nakonec, bohužel pro náš tým, povedlo. V první třetině se hrál opatrnější florbal a branka nepadla žádná. Ve druhé třetině již bylo k vidění více branek a to když soupeř velice brzy udeřil a vstřelil branku v první minutě. Tato branka nás částečně zaskočila a soupeř posléze přidal ještě jeden zářez. Netrvalo dlouho a i náš tým dokázal vstřelit branku, krátce po druhé soupeřově trefě. Další góly padly až ve třetí třetině a bohužel všechny do naší branky. Poslední čtyři minuty jsme zkusili hru bez brankáře, sice jsme žádný gól již neobdrželi, ale také žádný nedali. Náš tým zklamala produktivita a zřejmě se v tomto zápase od nás odklonilo i potřebné štěstí a po zásluze jsme prohráli 1:4.

Poté nás čekal nejtěžší možný soupeř a to Petrovice D. Petrovice jsou suverén naší soutěže a upřímně řečeno, hra s nimi je zcela mimo naše možnosti. Konečné skóre bylo 1:6, kdy se nám nejvíce povedla druhá třetina, kterou jsme vyhráli v poměru 1:0. Jakmile soupeř přeřadil na vyšší rychlost, tak jsme logicky nedokázali držet krok. Je to sice vysoká porážka, ale pokud se podíváme na jejich průměr vstřelených branek na zápas (9,75 gólů/zápas), tak tento výsledek není až tak špatný. Škoda jen posledního gólu, který padl jednu vteřinu před koncem (podobnou situaci jsme již zažili před čtyřmi lety s tehdy suveréním Ossikem Třinec, kdy také padla branka v poslední sekundě). Doufáme, že tento tým již konečně postoupí o soutěž výše a jeho hráči si nebudou "honit ego" v nejnižší soutěži.

Příští turnaj nás čeká 28.1. a utkáme se s týmem FBC Vikings Kopřivnice C a týmem FBC Hlučín B.