Z těžkého turnaje v Bílovci odjíždíme spokojeni a se dvěma body

V Bílovci nás čekali dva těžcí soupeři a dvakrát jsme bojovali o třetí místo v tabulce MS třídy mužů.

Nejprve nás čekala SC Pustá Polom, které patřilo páté místo a dělil nás pouhý jeden bod. Do utkání jsme vstoupili velice vlažně a již ve čtvrté minutě první třetiny jsme dostali gól. Do tempa jsme se dostali až ve druhé třetině. Naštěstí nás podržel v kritických okamžicích gólman. V závěru druhé třetiny se nám naštěstí podařilo vyrovnat a do třetí třetiny jsme šli za nerozhodného stavu 1:1. Ve třetí třetině jsme využili přesilovou hru a šli do vedení 2:1, jenže soupeř nesložil zbraně a po třech minutách srovnal na konečných 2:2. Vzhledem k našemu nepříliš dobrému hernímu projevu jsme za remízu vděční.

Po dvouzápasové pauze nás čekal další těžký soupeř a to FBC TJ Frenštát p. R. B. Frenštátu B patřila šestá pozice se ztrátou dvou bodů na náš tým, takže nás čekal další velice důležitý zápas. Frenštát B nám ukzoval svoji sílu hned od začátku, kdy nás přehrával svojí rychlostí a přesností. Jenže tomuto tempu jsme se brzy vyrovnali a snažili se držet soupeře co nejdále od naší branky. Frenštát B šel v polovině první třetiny do vedení. Jenže i nám se dařili vytvářet akce a tak se hra alespoň opticky srovnala. V polovině druhé minuty nám soupeř odskočil na rozdíl dvou branek. Už to vypadalo, že půjdeme do třetí třetiny za nepříznivého stavu 0:2, jenže se nám podařilo v poslední minutě propasírovat míček do soupeřovi brány a do třetí třetiny jsme šli za přijatelného stavu 1:2. Ve třetí třetině byly šance na obou stranách, ale byl to náš tým, který dokázal tři minuty před koncem zápasu srovnat na 2:2. Do konce zápasu, i přes mnoho šancí, gól nepadl a tak utkání skončilo, jako to předchozí, remízou 2:2. Tato remíza je pro nás velice cenná, hlavně proto, že jsme dotáhli utkání ze stavu 0:2 na 2:2.

Tyto dva výsledky mají pro nás velkou cenu, protože nám zajistiliy udržení skvělého třetího místa. Dnes jsme předvedli opět výbornou týmovou hru, hlavně v obranné fázi a to i přesto, že náš herní projev byl na začátku prvního zápasu rozpačitý. Samozřejmě nám opět výborně zachytal gólman. Dále musím poděkovat celému týmu za čistou hru bez zbytečných vyloučení.

Další turnaj se uskuteční v neděli 26.2. v hale SH Horní Suchá a utkáme se zde s týmem FBC Coyotes Jablunkov B a týmem Flashing Stars Havířov.