Z Bolatic vezeme tři vydřené body

V Bolaticích proběhl předposlední turnaj a utkali jsme se zde s týmem FBC Vikings Kopřivnice C a týmem FBC SVČ Odry.

Nejprve jsme nastopupili proti Kopřivnici C. Věděli jsme, že půjde o tým s rychlými hráči a i přes to jsme je  podcenili a ve třetí minutě prohrávali o dvě branky, a to ještě jedna nebyla soupeři uznána. Soupeř nás neustále tlačil a bylo dobře, že nepadl další gól. Ve druhé třetině Kopřivnice přidala třetí branku a vypadalo to, že je rozhodnuto. Jenže v posledních dvou minutách druhé třetiny se děly věci jako z filmu. Nejprve jsme využili přesilovou hru a o 24 vteřin později jsme vstřelili kontaktní gól. Jenže naše radost netrvala dlouho a soupeř po dalších 30 vteřinách vstřelil uklidňující gól. Do třetí třetiny jsme šli za stavu 2:4. Třetí třetina se nám herně povedla asi nejlépe, i když jsme nedokázali vstřelit další gól. V této třetině jsme byli soupeři konečně rovni, ale stále nám chybělo potřebné štěstí. Čtyři minuty před koncem jsme hráli přesilovku a zároveň odvolali brankáře, jenže soupeř dokázal vsítit poslední branku a utkání skončilo 2:5. Soupeř byl tentokráte silnější a po zásluze vyhrál, jelikož nám udělil lekci z produktivity. V tomto zápase se nás pořád držela střelecká smůla, která se nás drží již delší dobu.

Jako druhý soupeř nás čekal tým z Oder. Soupeř nastoupil v sedmi lidech do pole a navíc s gólmanem, který byl ze hry. Mysleli jsme si, že nám to půjde samo, ale opak byl pravdou a přišlo obrovské vystřízlivění. Zápas začal stejně tragicky jako s Kopřivnicí a ve třetí minutě jsme prohrávali 0:2. Naštěstí se nám podařilo do konce první třetiny srovnat. Ve druhé třetině jsme šli poprvé v zápase do vedení, jenže to nám soupeř velice rychle vzal a dvěma góly v závěru druhé třetiny otočil výsledek na 3:4. Ve druhé minutě třetí třetiny jsme naštěstí srovnali. Od té doby jsme začali být aktivnější a na soupeři se začala projevovat únava z malého počtu hráčů. Dvě minuty před koncem jsme dokázali využít již druhou přesilovku a šli opět do vedení a to v poměru 5:4. Soupeř se snažil s výsledkem ještě něco udělat, ale byl to náš tým, který řekl poslední slovo a 24 vteřin před koncem jsme vstřelili rozhodující gól a utkání dovedli k výhře 6:4. Nicméně musím podoktnout, že v tomto zápase se k nám konečně přiklonilo štěstí a dalo by se říct, že zápas jsme obrátili na svoji stranu za vteřinu dvanáct. Odry i přesto, že hráli v sedmi lidech, byly velmi kvalitní soupeř a téměř do konce se rvaly o výsledek.

Z Bolatic tedy získáváme tři velmi důležité body, které nám pomohli udržet páté místo, které je pro nás cílem od začátku sezóny. Jenže je zde ještě poslední turnaj, kde se rozhodne o naší pozici ve velmi vyrovnané tabulce. Čistě teoreticky náš tým může skončit na sedmém až třetím místě.