Poslední a velmi důležitý turnaj klepe na dveře

V sobotu 29.4. nás čeká poslední turnaj této sezóny, ve které jsme už teď získali nejvíce bodů ze všech čtyř sezón. Tento turnaj se odehraje od 8 hodin v hale MSH Havířov. Budeme zde hrát proti dvěma zcela odlišným týmům a to proti prvnímu a poslednímu týmu MS třídy mužů. Našim cílem bude uhrát tři body a udržet se na skvělém pátém místě. I když čistě teoreticky se náš tým může ještě po posledním kole pohybovat od třetího po sedmé místo v tabulce, jelikož je tabulka MS třídy mužů v letošním ročníku neuvěřitelně vyrovnaná a o konečném umístění bude rozhodovat každý bod.

Jako první nastoupíme proti domácímu celku Fencers Havířov. Fencersu sice patří poslední pozice v tabulce, ale jeho hra je kvalitní a o body přichází až v závěrečných minutách utkání. Fencers vykazuje zlepšující se formu a budeme se muset hodně snažit, abychom mohli pomýšlet na vítězství. Vždyť v posledních dvou kolech remizoval s Hlučínem B a se silnou Kopřivnicí C. Navíc velmi dlouho trápil v předešlém kole favorizovaný Frenštát B a utkání bylo velmi dramatické až do konce. V tomto utkání budeme chtít vyhrát a získat tři body, které potřebujeme pro udržení našeho pátého místa a možná, i při troše štěstí, bychom mohli poskočit o příčku výše (to je ovšem jen čistě teoretická úvaha).

Další utkání bude zcela opačného rázu a to protože budeme hrát s týmem, který ještě nepoznal hořkost porážky - Petrovice D. Petrovice D navíc jistě naplno využijí možnosti posílení svého týmu o hráče z vyšších lig a pro tento tým nepřipadá nic jiného v úvahu než výhra nad námi a nejlépe vysokým brankovým rozdílem. Jenže náš tým je tu od toho, aby odolával soupeři tak dlouho, jak to jen půjde a snažil se uhrát přijetalný výsledek. Bude to naše úplně poslední utkání tohoto ročníku a i když je to proti velmi, ale velmi silným Petrovicím D, tak nechceme odcházet s debaklem, ale chceme odejít spokojeni za dobře odvedenou práci a snad i s přijatelným výsledkem.

Přeji našemu týmu štěstí ve hře a pěkné konečné umístění v naší tabulce, pro které budeme muset uhrát alespoň tři body.