Zúčastnili jsme se turnaje PALESTINA OPEN CUP.

Ve dnech 24. a 25. 6. jsme se zúčastnili pod hlavičkou Anakonda turnaje ve Štěpánkovích, na kterém nastoupilo 16 amatérských a 10 profi týmů. Hrálo se dva hrací dny a to v sobotu základní část a v neděli play off. V amatérské skupině jsme byli rozlosováni do těžké skupiny A, kdy hned dva týmy z naší skupiny nakonec hráli finále. Náš výkon stoupal od prvního zápasu, kdy jsme si potřebovali zvyknout na styl hraní na takovém turnaji, kde jsme nastupovali poprvé a platili jsme proto klasickou nováčkovskou daň.

První zápas jsme hráli proti loňskému vítězi a ač byl tento zápas vyrovnaný, nakonec jsme vysoko podlehli (0:8). Druhý zápas byl sice z naší strany o něco lepší, ale i tak to byla opět prohra, i když ne tak vysoká. Do třetího a posledního zápasu ve skupině jsme změnili taktiku a najednou vše začalo klapat. Soupeři jsme po velkém boji podlehli 1:2, ale byl to z naší strany velmi kvalitní výkon. Po základní části jsme tedy skončili ve skupině čtvrtí a čekal nás v neděli ráno vítěz skupiny B.

V neděli jsme nastoupili proti sebevědomému soupeři a ten nás možná i trochu podcenil (při pohledu na sobotní tabulku se mu ani nemůžeme divit). Hráli jsme aktivně a soupeře jsme se snažili držet co nejdále od naší branky a o zbytek se postaral náš dobře chytající gólman. Konečně se nám podařilo vsítit první branku, na kterou soupeř ještě dokázal odpovědět. Ale od této chvíle jsme si průběh utkání hlídali, přidali další branky a osmifinálové utkání dotáhli do vítězného konce. Byla to sice naše první výhra, ale v ten nejdůležitější okamžik. Postarali jsme se tak o překvapení, kdy poslední tým porazil prvního z druhé skupiny.

Do čtvrtfinále jsme nastoupili opět proti obhájci vítězství a věděli jsme, že soupeř je to velmi kvalitní a naše šance jsou minimální. Ovšem v průběhu zápasu jsme ukázali, že jsme také kvalitní tým, ketrý se dokáže rovnat i silným soupeřům. Podařilo se nám vstřelit první branku, ale soupeř ještě do první poloviny otočil skóre na 1:2 a navíc po pár sekundách ve druhé půli nám v rychlém sledu nasázeli další dvě branky a zdálo se, že je po utkání. Vždyť skóre bylo 1:4 a proti takovému soupeři se to těžko dohání. Jenže se k nám přiklonilo střelecké štěstí a dokázali jsme dát branku na 2:4 a už bylo zase o co hrát. S blížícím se koncem jsme přidávali na aktivitě a to se nám vyplatilo, jelikož jsme dokázali v krátkém čase vstřelit tři branky (jednu dokonce z vhazování) a otočili jsme na 5:4. Jenže nám ještě zbývaly tři minuty. Soupeř se nesmířil s tím, že by skončil tak brzy a tlačil a tlačil, až se mu podařilo vyrovnat. Zdálo se, že utkání bude směřovat k nájezdům, jenže přišel náš zbytečný faul rukou a minutu a půl před koncem jsme šli v oslabení do dvou hráčů. Dlouhou dobu jsme odolávali, ale s koncem oslabení jsme dostali poslední gól utkání. Zbývalo sice ještě 32 vteřin, ale to nám již soupeř nepůjčil míč a nakonec vyhrál. Prohra to sice byla, ale náš výkon byl perfektní a tak jsme odcházeli se vztyčenou hlavou a s dojmem dobře odvedené práce. Navíc náš soupeř nakonec opět vyhrál celý turnaj.

I přes závěrečnou prohru musíme hodnotit tento turnaj z naší strany jako úspěšný, jelikož jsme skončili na osmém místě ze šetnácti. Děkuji všem spoluhráčům a našim fanouškům, kteří se turnaje zúčstnili a doufám, že se zúčastníme také příštího ročníku.