První turnaj se nám nepovedl

První turnaj je za námi a pro náš tým byl ve znamení neúspěchu. Střetli jsme se zde s týmem FBC Hlučín B a týmem FBC Spartak Bílovec C a z obou utkání jsme odcházeli se sklopenou hlavou a smíšenými pocity.

Nejdříve jsme nastoupili proti Hlučínu B, který disponoval širokým kádrem. Utkání bylo dlouho vyrovnané, ale náš soupeř měl po většinu času navrch. Když už jsme se dostali k bráně, tak jsme nedokázali ani vystřelit. Utkání bylo nerozhodné až do deváté minuty druhé třetiny, kdy Hlučín vstřelil branku. Vstup do třetí třetiny se nám hodně nevyvedl a tak jsme po 40 sekundách hry dostali další gól. Hlučínu tento gól přinesl uklidnění a našemu týmu naopak nervozitu a starost o výsledek. Navíc v polovině třetí třetiny to bylo již 0:3 a bylo rozhodnuto. Zhruba tři minuty před koncem jsme zkoušeli hru bez brankáře. Dlouhou dobu jsme dostávali soupeře pod tlak, ale i přes naši velkou snahu jsme nedokázali vsítit branku, naopak soupeř si vzal poslední slovo a utkání skončilo 0:4. Nutno podotknout, že poslední tři minuty třetí třetiny byly z naší strany nejlepší, ale tato hra příšla příliš pozdě.

Druhé utkání nás čekalo nezvykle rychle po prvním a na odpočinek jsme měli jen necelých 15 minut. Nastoupili jsme proti Bílovci C. Do utkání jsme vstoupili přímo tragicky. První gól padl po 25 sekundách (nic na tom neměnil ani fakt, že podle nás gól padl ze hry vysokou holí a tím pádem neměl platit). Ani jsme se po prvním gólu nevzpamatovali a už za další minuty to bylo 0:2. Poté jsme ještě dokázali snížit na 1:2. Následovala naše přesilová hra, která se dala dělit na dvě fáze: v první tragické jsme dostali zbytečný gól a v druhé, povedenější fázi, jsme gól naopak vsítili. Skóre po této přesilovce bylo stále hratelné a to 2:3. Jenže jsme brzy dostali čtvrtý a pátý gól a bylo po zápase. Druhá třetina skončila nerozhodně 1:1 a tak jsme šli do třetí třetiny s mankem  třech gólů. Bílovec byl v této části výrazně lepší než náš tým a vsítil další čtyři branky. Utkání skončilo nelichotivým výsledkem 4:10.

V tomto turnaji jsme utrpěli dvě dost vysoké prohry a byl to náš nejhůře povedený turnaj za poslední dvě sezóny (možná nejhorší turnaj vůbec). Do příště se musíme dát dohromady a zapracovat na bránění, proměňování šancí a koncentraci. Snad se nám příští turnaj povede výrazně lépe než tento a odrazíme se z posledního místa v tabulce, kde po prvním turnaji po zásluze patříme. Čekají nás soupeři FBC Coyotes Jablunkov B a Fencers Havířov.