Úspěšný domácí turnaj je za námi

V sobotu 18. 11. jsme odehráli náš první domácí turnaj v hale ČPP Aréna Ostrava. Turnaj se z naší strany nesl ve skvělé týmové atmosféře a navíc jsme si připsali další tři body do tabulky za vítězství nad FBC Letkou D.

Nejdříve jsme však nastoupili proti aktuálně prvnímu týmu a to 1. MVIL Ostrava C. MVIL sice nastopupil pouze v nečekaných pěti hráčích, ale za to v té největší kvalitě posilněn o hráče z áčka a juniorů. V utkání se nám sice podařilo vstřelit první gól, ale soupeř dokázal do konce první třetiny ještě otočit skóre na 1:2. V druhé třetině padla jen jedna branka a to do naší sítě a do třetí třetiny jsme šli s dvoubrankovou ztrátou. V třetí třetině padlo celkem pět gólů a bohužel jsme to byli my, kteří zůstali bez bodu i přes závěrečnou snahu, kdy se nám v posledních dvou minutách podařilo vstřelit kontaktní gól na 4:5. Jenže soupeř si výsledek pohlídal a utkání ovládl. Měli jsme v tomto utkání jeden vlastní gól a smůla se nás držela i co se týče střelby, jelikož nám padly tři tyčky a ve vyložených šancích nám odskakoval míček. Na druhou stranu se za výsledek nemusíme stydět, jelikož šlo o velmi silného soupeře a v podstatě nás porazil jediný jejich hráč a to tak,že v utkání zaznamenal 4 branky a na pátou přihrál.

V druhém utkání jsme se střetli s Letkou (aktuálně třetí v tabulce). Letka je klasický tým, kterému více než hodně pomáhají hráči z vyšších soutěží, kteří pravidelně za ně naskakují. Naštěstí při nás stálo obrovské štěští a Letce odjeli nejlepší hráči na jiný zápas a tak jsme nastoupili proti rovnocenému soupeři bez výrazných posil. V první třetině měla Letka navrch a zaslouženě šla do druhé třetiny za stavu 0:1. Jenže zde se začal lámat chleba a při krátké přesilovce jsme po 30 sekundách vstřelili vyrovnávací gól. Tento gól nám dal vítr do plachet a když jsme záhy přidali druhý gól, tak naše mužstvo dále ožilo a soupeři jsme dokázali vsítit ještě další dvě branky. Už se zdálo, že do třetí třetiny půjdeme za stavu 4:1, jenže soupeř 25 sekund před hvizdem vstřeli ještě jeden gól. V třetí třetině se nám ovšem podařilo odskočit soupeři na 6:2 a poté jsme si již utkání pohlídali a zaslouženě zvítězili v poměru 7:3. Tohoto vítězství si velice vážíme, protože se nám již pravděpodobně nestane, aby Letka nastoupila bez svých posil :-)

V domácím turnaji jsme tedy získali pro nás nečekané, ale zasloužené tři body, a šlo poznat, že náš tým se dostal opět do staré dobré jak herní, tak týmové pohody. V obou utkáních nás skvěle podrželi oba gólmani a i přes nepřesnou mušku se nám podařilo nastřílet hodně pěkných i méně pěkných branek. Děkuji celému našemu týmu za odvedenou hru a zároveň děkuji našim manželkám, přítelkyním, dětem a přátelům za pomoc a podporu při pořádání turnaje a doufáme, že se nám této podpory bude dostávat i nadále :-) 

Příští turnaj nás čeká až 14. 1., kde se utkáme s Fencersem Havířov a Fbc Coyotes Jablunkov B.