Dvě výhry v poměru 4:1 nám přinesli 6 bodů a návrat na třetí místo v tabulce

V sobotu 28.1. jsme odehráli v Odrách po delší pauze opět soutěžní utkání a to proti týmu FBC Vikings Kopřivnice C a týmu FBC Hlučín B.

Prvním soupeřem byl tým FBC Vikings Kopřivnice C. Tento soupeř má velice mladý tým a jeho dravost a rychlost byla předem daná. Jenže náš tým šel do zápasu s tím, že soupeře přehrajeme a ubráníme. V první třetině nás Kopřivnice tlačila, ale gól nepadl a do druhé třetiny jsme šli za stavu 0:0. Ve druhé třetině již branky začaly padat a to pouze do sítě Kopřivnice, celkem jsme vstřelili dvě branky a do třetí třetiny jsme šli s dvoubrankovým vedením. Z kraje třetí třetiny se nám povedlo rychlou rozehrávkou překvapit soupeře a zvýšili jsme na 3:0, poté ještě Kopřivnice vstřelila jeden gól, ale na ten jsme dokázali odpovědět a utkání dotáhli k vítězství 4:1. V tomto utkání jsme soupeře přehráli hlavně týmovou hrou, podpořenou výbornou obranou a skvěle chytajícím gólmanem.

Druhý soupeř byl FBC Hlučín B. Hlučín B si dovezl do Oder tři pětky a tak se dal očekávat ofenzivní florbal. Jenže i v tomto zápase jsme šli rovnou za svým cílem "vyhrát" a to se nám také povedlo. Soupeř byl sice velmi běhavý, ale nenechali jsme se zastrašit a ve druhé minutě jsme vstřelili první branku. Do druhé třetiny jsme šli za stavu 2:0, kdy ještě v poslední minutě první třetiny jsme propasírovali míček do soupeřovi branky. Ve druhé třetině jsme přidali další branku a navýšili skóre na 3:0. Toto skóre vydrželo až do sedmé minuty třetí třetiny, kdy soupeř trochu zdramatizoval průběh zápasu a vstřelil jeden gól. Jenže i v tomto utkání se nám podařilo dát ještě jeden gól a to 44 sekund před koncem zápasu a bylo rozhodnutu. Kaňkou na tomto vyhraném zápase bylo pouze naše zbytečné vyloučení v posledních minutách zápasu.

Hlučín B jsme tedy porazili stejným poměrem jako Kopřivnici C, ale nutno podoknout, že utkání s Kopřivnicí bylo těžší a kvalitnější.

Další dva zápasy nás čekají velmi brzy a to již 4.2. v hale SH ZŠ Komenského Bílovec. Zde sehrajeme zápasy v totožném čase jako dnes a to od 10:10 s týmem SC Pustá Polom a od 13:40 s týmem FBC TJ Sokol Frenštát p. R. B. Zde sehrajeme další těžké utkání se dvěma týmy, které s námi v tabulce soupeří o umístění v horní polovině tabulky.