Z turnaje v Horní Suché vezeme opět 3 body.

V neděli 6. 12. jsme sehráli poslední turnaj v roce 2015. Do tohoto turnaje jsme vstupovali s cílem získat 3 až 6 bodů. Tento cíl jsme splnili při spodní hranici a získali 3 body.

Hned na úvod nás čekal pátý tým naší tabulky a to FBC Coyotes Jablunkov B. Do zápasu jsme vstoupili trochu ustrašeně a na hře to bylo znát. Náš soupeř brzy vsítil první branku, ale na tu jsme rychle odpověděli a srovnali v přesilovce na 1:1. Poté se začala hra vyrovnávat a stali jsme se rovnocenným soupeřem. Ve druhé třetině nám soupeř uštědřil další dva góly a ujal se vedení 2:3. Jenže náš tým nesložil zbraně a zapnul obrátky na plný plyn a dokázal rychle vyrovnat a ve třetí části jsme se dostali do vedení 4:3. Běžely zhruba poslední dvě minuty utkání, kdy soupeř dostal pěti minutový trest za hrubost (dalo by se říci, že si tento faul mohl soupeř i odpustit) a dovolil nám rychle vstřelit poslední branku utkání a zvítězili jsme poměrem 5:3. V tomto utkání jsme sehráli velmi povedený týmový výkon a potvrdilo se to, co jsem psal v předešlém článku, že hráčské posily z "áčka" nemusí vždy znamenat úspěch, i když nám to úspěch přineslo v podání třech bodů:-)

V druhém utkání jsme nastoupili proti týmu Sokola Šenov. Bylo to naše druhé a zároveň poslední vzájemné utkání. Hned na úvod bylo znát, že Šenov je silný soupeř a že má dobře složený tým. Přehrávali nás a většinu času jsme nedobrovolně trávili v našem obraném pásmu, kdy soupeř dotíral a dotíral. V utkání nejdříve vedl Šenov a poté náš tým otočil na 3:1. Jenže Šenov nesložil zbraně a stále dotahoval. Ve třetí části jsme vedli dokonce 5:3, jenže Sokol nejprve snížil, poté srovnal skóre a dvě minuty před koncem otočil utkání a vyhrál poměrem 5:6. Byla to pro nás krutá porážka, ale vzhledem k tomu že jsme nepodali dobrý výkon a nedokázali jsme si udržet dvoubrankové vedení, tak "dobře nám tak".  Sice tomu neodpovídal průběh utkání, ale Šenov vyhrál zaslouženě, jelikož byl opravdu lepší než náš tým. Nezbývá nám nic jiného než získat ztracené body v dalších utkáních.

Další kolo se odehraje až v roce 2016 a to 17. 1., kdy budeme hrát s Z.F.K.Petrovicemi D a Hlučínem B.