Z Paskova jsme si odvezli 6 bodů !

Poslední dvojutkání, které jsme odehráli se konalo v netradičním čase. V nedělní podvečer jsme se postavili proti soupeři z Havířova.
Do Paskova jsme přijeli v téměř plné sestavě a poprvé v této sezóně jsme mohli střídat dvě kompletní pětky. Absence se dotkla našeho brankoviště, kdy oba zápasy musel odchytat Dejv. První třetina se nesla spíše v opatrném duchu, mnoho šancí k vidění nebylo a ani dvě přesilovky, které nám soupeř nabídnul nevedly ke změně skóre. První třetina bez branek. Hned v úvodu druhé části po individuální akci otevřel gólový účet obránce Dan. Neuběhly ani dvě minuty a střelec první branky navyšuje skóre nenapadnou střelou, kterou brankář Fencers neviděl. Jako kdyby chtěl Dan zostudit nás útočníky a ukázat, jak být produktivní v koncovce. Ve druhé třetině jsme viděli pár slibných šancí na obou stranách, ale gólový účet se neměnil. Do poslední části jsme nastoupili s jasným cílem ubránit výsledek. V druhé minutě se nám náš cíl citelně zkomplikoval, když soupeř snížil na rozdíl jediné branky. Skvěle fungující obrana včetně našeho brankáře, srovnání nechtěla připustit. Úleva v podobě vstřelené branky přišla ve třicáté minutě, na listinu střelců se zapsal Peťa. Havířov ve snaze snížit skóre se rozhodl pro týmovou poradu a sáhli pro možnosti timeoutu. Černožlutí po skvělém výkonu v tomhle zápase si tvrdě šli pro tři body. Konečné skóre i klid na naše florbalky přinesl gól našeho kapitána. Půl minuty před koncem jsme ještě Fencers poslali po faulu do početní převahy, ale výsledek se neměnil a domácí Anakonda si v tomhle zápase připisuje tři body.

Deset minut před osmou hodinou večerní nás čekal souboj o body s posledním nováčkem naší ligy. Tým Ostrava JIH byl rovněž pořadatelem paskovského turnaje. Po vyrovnaném začátku se náš tým prosadil hned dvakrát během jedné minuty. Prvním střelcem zápasu se stal David, kdy z dorážky před bránou soupeře otevřel skóre. Necelou půlminutu po úvodní brance se trefil náš kapitán Martin. Po šancích na obou stranách a přelévání hry, ze strany na stranu jsme v první třetině další branku neviděli. Druhá třetina začala šancí pro nás navýšit skóre v přesilovce. Početní převahu jsme gólově nezužitkovali a soupeř měl pár příležitostí na snížení. Další pro nás plodnou minutou byla ta sedmnáctá, ve které jsme v rozmezí dvaceti vteřin dvakrát rozvlnili síť soupeřovy branky. Po trefách Kuby a Martina Gryče jsme vedli pohodlně 4:0 a poslední třetinu jsme nechtěli dopustit nějaký kolaps, který by nás připravil o body. Hned na začátku třetí části nás však svým gólem opět uklidnil kapitán Martin a my mu mohli jen poděkovat. Kuriózní situace se stala při dalším buly, které soupeř vyhrál a neposedný míček se dokutálel až za záda brankáře Jihu. Úsměvná situace nás gólem potěšila, však protihráči rozhodně neprožívali příjemné chvilky. Tým v zelených dresech se snažil ještě zabojovat a udělat něco s výsledkem. Jenomže skvěle chytající Dejv byl proti a míček za svoje záda nehodlal pustit. Do konce třetiny jsme ještě viděli tři branky z florbalek našeho týmu. Nejprve se prosadil Peťa, který si pak ještě připsal dvě asistence a stal se nejproduktivnějším hráčem utkáni. V závěru se dvakrát prosadil náš kapitán Martin, který zkompletoval hattrick a my mu gratulujeme. Ne méně důležitou gratulaci a poděkování patří strážci naší branky, kterému se podařilo vychytat první čisté konto v dresu Anakondy. Tento večer inkasoval pouze jednou a náš tým podržel. Jak řekl náš kapitán „když se Dejv rozchytá, tak i něco pochytá“. Po výhře nad Jihem 9:0 bych chtěl ještě vyzdvihnout statistiku, která nás zdobí prvenstvím v celé soutěži. Jedná se o stoprocentní bilanci ubráněných oslabení. Ze sedmi početních převah soupeře jsme neinkasovali ani jednou. Jen tak dále a v sobotu zpátky na palubovce!