Vánoční nadílka v podobě 6 bodů

Tým SK Anakonda se minulý turnaj opět ukázal na palubovce v Malých Hošticích, kde odehrál utkání proti Rožnovu a Bílovci. Sešli jsme se pouze v počtu osmi hráčů do pole, takže nás proti silným soupeřům nečekalo nic snadného.

Prvním soupeřem byli Sršni z Rožnova. Dřív, než mohl zápas začít soupeř řešil problém s chybějícími dresy. Řešení bylo nalezeno v podobě rozlišovaků a zapůjčení našeho, starého, žlutého dresu. Nic nebránilo tomu, aby mohlo utkání začít. První třetina nabídla mnoho brankových příležitostí zejména na stráně soupeře, gól jsme však neviděli. Změna přišla v patnácte minutě, skóre otevřel Kuba. Vedení jsme si dlouho neužili, už po necelé půlminutě Rožnov vyrovnal. Zápas se vyvíjel ve vysokém tempu a hra se přelévala ze strany na stranu. První vyloučení přišlo v sedmnácté minutě, které vedlo k změně stavu, ne však na straně týmu v početní převaze. Kapitán Martin ve spolupráci s Kubou dokázali vstřelit gól v oslabení z brejku. Ubráněná početní převaha a vstřelený gól k tomu, mohli jsme se poplácat po zádech. Radost a spokojenost však netrvala dlouho. Hráčům z Rožnova se podařilo dvakrát během jedné minuty rozvlnit síť naší branky a vedení v zápasu si převzali na svoji stranu. Půl minuty před koncem druhé části jsme dokázali vyrovnat. Roman svým výhozem našel hůl Kuby, který nekompromisně prostřelil brankáře soupeře. Do třetí třetiny jsme šli opět za vyrovnaného stavu. Cílem bylo dobře rozehraný zápas ukončit ziskem bodů. Závěrečná třetina patřila Martinovi G, nejprve za asistence druhého Martina poslal Anakondu do vedení. O pár desítek sekund později skóroval znova. Po vyloučení Kuby, se podařilo Martinovi G. vstřelit druhý gól v oslabení v tomhle zápase. Náskok dvou branek jsme týmově ubránili a mohli jsme se radovat ze zisku tří bodů.

Tak jako minule jsme se stejnými soupeři hráli zápasy hned po sobě. Po dvaceti minutách jsme byli připravení se postavit Bílovci. Z prvního gólu jsme se mohli radovat už po dvou minutách, autorem byl Martin G, jako by si střeleckou chuť přenesl z minulého zápasu. V tomhle utkání do branky naskočil David, který byl už od začátku v permanenci. Výsledek se měnil úderem páté minuty, tentokrát se trefil Kuba. Stejně jako v prvním zápase se soupeři podařilo otočit vývoj zápasu. Po sérii naších chyb dokázal Bílovec vstřelit tři branky během necelých tří minut. Nepřiznivým výsledkem skončila první bohatá na góly třetina. Stejně jako v první zápase branku na 3:3 vstřelil Kuba. Vývoj zápasu byl rázem radostnější. Ve dvacáté druhé minutě nám soupeř nabídnul první přesilovku. Po dvou gólech v oslabení jsme využili početní převahu. Na brance se podílelo duo obránců Dan a Adam. V závěru třetiny došlo k navýšení skóre z florbalky Kuby. Ve třetí třetině jsme byli odhodlaní výsledek 5:3 ubránit a odvézt si plný počet bodů. Ten den nás provázel opravdu týmový a bojovný výkon a z toho vytoužené ovoce. Bílovec ve snaze vyrovnat byl nepříjemný, vytvářel si brankové příležitosti, kterým naše obrana ve spolupráci se skvěle chytajícím Dejvem odolávala. Uklidněním pro nás byl gól kapitána Martina, navýšil na 6:3. Do konce zápasu zbývalo pár minut, pohodlný náskok držel na střídačce tak i na palubovce dobrou náladu. Ve třicáté první minutě se trefil David a byl posledním střelcem zápasu.

Z Malých Hoštic jsme si odvezli vydřených 6 bodů. Týmový výkon podpořený skvěle chytajícími brankaři a dva vstřelené góly v oslabení, takhle se rodil zisk bodů, které jsme si nadělili jako dárek k Vánocům. V tabulce jsme se odpoutali od spodní poloviny a dotáhli se na soupeře nad námi. O další body budeme bojovat týden po novém roce 8.1.2022 ve Stonavě.