Třetí místo v tabulce!

Druhou lednovou sobotu čekalo Anakondu 12. kolo Moravskoslezské třídy mužů ve sportovní hale obce Stonava. Měli jsme proti sobě dva soupeře ze dna tabulky, a jak dobře víme, tyhle zápasy bývají zrádné. Naštěstí jsme obě utkání zvládli a připsali si třetí a čtvrtou výhru v řadě.

Prvním soupeřem sobotního turnaje byl pořádající Fencers Havířov. Utkání jsme nezačali vůbec dobře, po prvotním náznaku tlaku Havířova přišlo nahození z půlky hřiště, které bohužel skončilo až za zády brankáře Romana. Bylo třeba se oklepat, nahecovat, protože vzápětí nám soupeř po faulu nabídnul početní výhodu. Pár dobrých střel a šancí nám k vyrovnání skóre nepomohlo. Změna stavu přišla v desáté minutě, vyrovnávací gól vstřelil Martin Gryč. Dvacet devět sekund před první sirénou nás do vedení poslal náš kapitán Martin ve spolupráci s prvním střelcem našeho týmu. Do druhé třetiny jsme vstoupili lépe. Gól, kterým jsme odskočili na rozdíl dvou branek přišel v patnácté minutě, postaral se o něj Kuba. Další navýšení skóre přišlo o dvě minuty později. Po přihrávce obránce Adama se trefil David. Výsledek 4:1 byl rázem veselejší pro náš tým, nic jsme však nechtěli nechat náhodě i přesto, že soupeř byl nepříjemný na cestě za změnou stavu. Třetí třetina nabídla mnoho šancí, zvonily i tyčky na obou stranách. Fencers cely zápas nahazoval míčky na naší branku a snažil se dorážet, tuhle nepříjemnost jsme si pohlídali i v poslední části a mohli slavit vítězství.

Před druhým zápasem dorazil náš další brankář Dejv, ten však do utkání proti dalšímu soupeři nezasáhl. Opět se mezi tři tyče postavil Roman. Začátek utkání byl opatrný z obou stran. Jak bývá u nás zvykem chvilku nám trvá se dostat do tempa. Byli jsme to, ale my, kdo otevřel střelecký účet zápasu. Prvním střelcem se stal Martin Gryč, po asistenci Radka. Snažili jsme se kombinovat na půlce soupeře, ten viděl naději v brejcích. Další změna stavu nastala po chybném střídaní Jihu. Andrzej při rozehrávce z rohu našel osamoceného Davida, ten neměl se zakončením problém. V sedmé minutě jsme viděli ještě trefu Matese, který zvýšil na 3:0. Hra se přelévala ze strany na stranu a o góly zavánějící situace nebyla nouze. V jedenácté minutě po odrazu obránce Ostravy, našel Andrzej míček za bránou soupeře, kterou oběhl a míček poslal do levé šibenice. Konec třetiny klepal na dveře a my si mysleli, že budeme jen pokračovat v navyšování skóre. Bohužel jsme před koncem první části laxsně přistoupili k protihráčům a jeden z nich pohodlně trefil do prázdné brány. Po gólově bohaté první třetině jsme chtěli hlavně bránit a výsledek si pohlídat. Dokonce se nám povedlo navýšit po trefě kapitána Martina. Stav 5:1 nás uklidnil
a pokračovali jsme ve snaze přidat další branky. Viděli jsme ostré souboje, hráči si nedarovali zadarmo ani metr palubovky. Soupeř po úspěšném brejku a naší chybě snížil na 5:2 z našeho pohledu. Šestý gól jsme přidali ve dvacáté minutě, postaral se o něj Kuba, nejproduktivnější hráč Anakondy. Třetí třetinu zápasu jsme odehráli nejhůře za posledních pár zápasu. Vypadli jsme z tempa, nehráli svoji hru a nechali se ukolébat hrou soupeře. I když šancí na změnu stavu jsme měli požehnaně, v poslední částí zápasu jsme branku nepřidali. To však neplatilo na straně soupeře, ten dokázal skórovat hned dva krát
a dostával se zpátky do zápasu. Rozdíl dvou branek jsme nakonec ubránili i po risku hry bez gólmana Ostravy.

Dvě vydřené výhry a výsledky zápasů naších sousedů v tabulce nás posunuly na třetí místo. Plán je jasný, udržet pozici v tabulce a dokázat, že jsme tam oprávněně. Možnost dostaneme za dva týdny v neděli 23.1.2022 proti Opavě a Porubě na Dopravce.