Z Bílovce za 3 body !

V sobotu 12.3. jsme měli na programu další turnaj. Ve sportovní hale základní a mateřské školy Komenského v Bílovci jsme měli odehrát utkání proti domácímu týmu a Sršňům z Rožnova. V pátek dopoledne však přišla zpráva s prosbou o odložení zápasu ze strany Rožnova, důvodem byla nákaza covidem-19 u většiny hráčů. Zápas bude dohrán s největší pravděpodobností na posledním turnaji sezóny, který se odehraje na dopravce. Na souboj proti Spartaku jsme dorazili téměř v plné sestavě, odhodlaní rvát se o body. V závěru předchozího utkání mezi domácím Bílovcem a Tigers Poruba jsme viděli vyhrocené situace, jeden z hráčů Spartaku dokonce napadl rozhodčího a uviděl červenou kartu, do zápasu proti nám tak nastoupit nemohl.

Po úvodní rozcvičce a prohození pár slov jsme rozehráli zápas. V prvních sekundách jsme se dostávali do šancí, jenže po chybě v obraně jsme inkasovali jako první. Odpověď po minutě a půl našel skórující Kuba. Změna stavu přišla v 6. minutě, kdy jsme hráli početní výhodu. Andrzej po přihrávce Steva našel skulinu mezi tyčí a brankářem. Hrálo se nahoru, dolů šancí na změnu skóre bylo na obou stranách požehnaně. Viděli jsme dokonce nevyužité šance proti prázdné bráně. Vyrovnání ze strany soupeře přišlo v polovině jedenácté minuty po nahození z poloviny hřiště. Stav byl 2:2 a v závěru první částí nás soupeř poslal do početní převahy, kterou jsme si přenesli do druhé části. Minuta a jedna vteřina v druhé třetině stačila k tomu abychom využili druhou přesilovku v zápase. Spolupráce dvou Martinů nás poslala opět do vedení. Brankových příležitosti z naší strany bylo mraky, zápas jsme mohli vyšším náskokem kontrolovat, kdybychom byli v koncovce úspěšnější. Větší klid na florbalky nám vnesl Mates, který se trefil z volného úderu, odhadem tři metry od branky. Při dalším střídání byl střelec poslední branky potrestán za sekání. Soupeř opět střelou od poloviny hřiště přesilovou hru zužitkoval. V druhé třetině jsme víc zajímavého neviděli. Za stavu 4:3 jsme rozehráli závěrečnou část. Po čtrnácti vteřinách jsme po faulu soupeře opět hráli početní převahu, kterou se nám nepodařilo brankově využít. Druhým gólem v zápase navýšil náskok Andrzej. Obral na polovině hřiště obránce soupeře a v souboji proti brankářovi domácích mu střelou do šibenice nedal šanci. Dalšího prohřešku proti pravidlům se dopustil hráč Bílovce. Třetí přesilovou hru ze čtyř se nám povedlo zužitkovat. Dalším dvoubrankovým střelcem se stal po nahrávce Kuby, kapitán Martin. Desátou branku zápasu jsme viděli ve 33. minutě. Prosadil se hráč Spartaku, tím uzavřel gólový účet zápasu. Anakondě se podařilo zdolat domácí Bílovec 6:4 a stav vzájemných utkání je tak 2:1 pro černožluté. Další, předposlední turnaj odehrajeme 10. dubna ve Stonavě proti Ostravě-Jih a Fencers Havířov.