Úspěšný závěr sezóny

V sobotu 23. dubna probíhalo v hale dopravní školy v Ostravě poslední kolo Moravskoslezské třídy mužů. Bylo to poprvé
v sezóně kdy se sešly všechny týmy na jednom turnaji. Každý celek měl na programu jeden zápas závěrečného kola. To neplatilo u Sršňů z Rožnova, kteří museli dohrát své dva odložené zápasy. Jeden ze dvou odložených zápasů se týkal i nás. Naším prvním soupeřem hracího dne byl pro nás Rožnov v přímém souboji o třetí místo tabulky.

Bohužel jsme se v tak důležitém zápase opět sešli ve slabším počtu, konkrétně 7+1. Soupeř měl rozhodně lepší počet. Už od začátku zápasu nebylo o šance nouze, dokonce zvonily tyčky. Hrálo se ve vysokém tempu a byla cítit důležitost utkání. V první třetině jsme branku neviděli. Skóre otevřel až v třinácté minutě prostřední části Kuba, druhou branku přidal o dvě minuty později, v obou případech mu asistoval kapitán Martin. Před koncem třetiny jsme dokázali ubránit oslabení a šli jsme do poslední periody s náskokem dvou branek. Do větší pohody nás uvedl skórující Martin, který po dvaceti vteřinách zvýšil na 3:0, asistoval Kuba. Nemůžeme opomenout na skvěle chytajícího Romana, který nám křesal velkou naději na výhru. V čase 26:49 bylo ještě veseleji. Náš nejlepší střelec Kuba zkompletoval hattrick a poslal nás do čtyřbrankového vedení. O pár sekund později nám, ale sklaplo. Rozhodčí odpískal dvouminutový trest a přidal k němu desetiminutový osobní trest. Probíhající kolem střídačky soupeře Kuba měl údajně klepnout florbalkou o mantinel a sudí to vyhodnotili jako nesportovní chování. Čekaly nás těžké chvíle, sáhli jsme po time-outu, abychom doplnili trošku sil a šli do oslabení. Kuba si měl odsedět deset minut, takže bylo jasné, že do zápasu už nezasáhne. Dvojku odpykával Jindra a my šli do oslabení s jedním hráčem na střídačce. Početní nevýhodu jsme ubránili, bohužel pár sekund po jejím konci jsme poprvé v zápase inkasovali. Do konce zápasu zbývalo necelých sedm minut a Rožnov se dostával do tlaku. Energie rychle ubývala, nechtěli jsme dobře rozehraný zápas ztratit. Další komplikace nastala o čtyři minuty později, střela soupeře doprovázena tečí jednoho z nás zmenšila náskok na dvě branky. V tom samém čase sáhli Sršní pro oddechový čas. Do konce zápasu zbývaly necelé tři minuty a my jsme odolávali tlaku soupeře a snažili se nehrnout zbytečně do útoku. Rožnov zkoušel i hru bez brankáře. V čase 35:13 soupeř snížil na rozdíl jediné branky. Nechtěl bych být v kůži Kuby, který tohle musel sledovat z trestné lavice, myslím, že se zapotil podobně jako my. Naštěstí jsme po dobrém a týmovém výkonu stav 4:3 udrželi, který byl korunovaný skvělým výkonem brankáře Romana. Klobouček pro celý tým, který v tak malém počtu dokázal zvládnout důležitý zápas a mohli jsme slavit třetí místo tabulky.

Náš poslední zápas sezóny byl posledním zápasem celé ligy sezóny 2021/2022. Soupeřem nám byla pořádající Poruba, která už měla postup v kapse a nám v tomhle zápase taky už o nic nešlo. Zpestřením před začátkem utkání bylo čtení soupisek
a vyhlášení zahajovacích sestav. Tentokrát nastoupil mezi tři tyče Dejv. V zápase byli od začátku lepší domácí. I přes pauzu dvou zápasů jsme byli po boji z Rožnovem vyšťavení, a tak bylo těžké se přizpůsobit tempu Tygrů. Dokázali jsme si však vytvořit pár slibných šancí, které končily mnohdy i na tyčce. Poruba šla do vedení v páté minutě. Následně nám byla nabídnuta po faulu početní výhoda, kterou jsme nedokázali proměnit. V druhé třetině jsme tahali za kratší konec a třikrát inkasovali. Šance, do kterých jsme se dostávali jsme bohužel neproměňovali a na tabuli svítil stav 4:0 pro domácí. Ve třetí části se nám podařilo nulu z výsledkové tabule změnit na jedničku. Prosadil se nikdo jiný než Kuba, tentokrát bez asistence. Pak už ale zápas pokračoval tak, jako začal. Třikrát jsme inkasovali během pěti minut. V čase 30:30 došlo k „taktickému“ střídaní v brankovišti. Na posledních pět a půl minuty sezóny se do branky postavil Roman, který už neinkasoval a konečný výsledek byl 7:1 pro postupující celek Tigers Poruba, gratulujeme.

Určitě nebudu lhát, když řeknu, že tahle sezóna byla pro nás velká jízda, plná krásných florbalových momentů, šťastných okamžiků, radostí ze hry, bohužel i nutnost skousnutí těch méně veselých chvil v době prohry nebo zranění. Odměnou nám však byly body, vstřelené branky, čas strávený s týmem, ale hlavně bronz v konečném zúčtovaní Moravskoslezské třídy mužů. Poděkování a gratulace patří celému týmů, který ukázal, že má charakter. Zvláštní gratulace je věnovaná Kubovi, který se stal nejlepším střelcem a také tím nejproduktivnějším hráčem celé ligy, svým soupeřům odskočil o úctyhodných osm kanadských bodů. Když budu mluvit za sebe, už aby tady byla opět sezóna a zápasové tempo. Do té doby trénujeme a nepolevujeme. Děkujeme všem fanouškům, kamarádům a rodinám za podporu, vidíme se už v září v sezóně 2022/2023! Závěrem bych se chtěl omluvit za prodlevu, článek měl vyjít bezprostředně po posledních zápasech. Určitě ještě doplníme statistiky, zajímavosti z uběhlé sezóny a postupně doplníme fotogalerii.