Poslední dva zápasy sezóny nám přidělily konečnou 8. příčku

Poslední dva zápasy naší druhé ligové sezóny se uskutečnily v hale ČPP Aréna Ostrava, kde jsme pořádali náš domácí turnaj. Do tohoto turnaje jsme vstupovali s cílem uhájit 8. příčku a zároveň získat ještě 3 body do tabulky. První cíl jsme s přehledem splnili a druhý jsme spilnil jen z jedné třetiny, jelikož jsme získali pouze jeden bod za remízu s Bílovcem.

 

Nejprve jsme se utkali s Hlučínem. Hlučín na nás okamžitě vletěl a bylo vidět, že v tomto utkání jdou za jediným cílem a tím bylo vítězství. V první třetině jsme byli blízko první branky, ale bohužel soupeř odolal a vstřelil místo toho dva góly nám.Ve druhé třetině soupeř nadále tlačil a útočil, ale gól se mu nepodařilo vsítit. Ve třetí třetině přidal ještě dva góly a utkání skončilo výsledkem 0 : 4. Hlučín si určitě vítězství zasloužil, ale jeho agresivní hra a neustélé hádky a pošťuchování kazili obrázek hry a myslím, že by se takovéto věci neměli ve florbale objevovat. Tuto agresivní hru si Hlučín vyzkoušel ještě na Petrovicích D, ale zde již proti zkušenému týmu zcela pohořel.

 

Naše druhé utkání bylo proti Bílovci B. Zde jsme potřebovali vyhrát a nebo remízovat, aby jsme si udrželi náskok v tabulce před tímto soupeřem. Nakonec se nám podařilo remízovat 5 : 5, ale vzhledem k průběhu hry jsme nebyli až tak spokojeni. V první třetině byl Bílovec aktivnější a také se ujal vedení 2 : 0. Jenže jsme se nedali zahanbit a ještě v první třetině otočili skóre na 3 : 2. Ve druhé a třetí třetině se odvíjel stejný scénář: Bílovec neustále tlačil a útočil, ale branky dával náš tým. V průběhu třetí třetiny to bylo již 5 : 2 pro náš tým a mysleli jsme si, že vítězství máme v kapse. Jenže opak byl pravdou. Bílovec nepřestával hrát aktivně a to se mu nakonec vyplatilo a vstřelil rychlé dvě branky a rázem to bylo 5 : 4. V závěru hrál Bílovec bez brankáře a podařilo se mu se štěstím vstřelit pátou branku 9 vteřin před koncem a uzavřeli skóre na 5 :5. Sice nás tato remíza mrzela, ale vše nám hrálo do karet a mohli jsme být spokojeni, jelikož jsme si udrželi 8. příčku v tabulce a Bílovec jsme nechali pod sebou.

 

Závěrem bych chtěl poděkavat všem, kteří se podíleli na pořádání našeho turnaje a opět speciální poděkování patří Petře a Evě za příkladnou práci v "office buňce". Tímto bych chtěl také připomenout ostatním členům našeho týmu, kteří se doteď nezapojili aktivně při pořádání turnaje, že by se na příští rok měli vyhecovali a přidat ruku k dílu, jelikož všechno obstarat a pohlídat není jednoduchá záležitost.