Z Havířova se vracíme s jedním bodem za remízu a prohru.

V sobotu 30. 1. jsme odehráli další dvě utkání a to s týmem FBC Fencers Havířov a týmem Florbal Torpédo Havířov. Z těchto dvou utkání jsme chtěli odcházet se třemi body a co nejlepším skóre do tabulky. Povedlo se nám to jen z poloviny a to za smolnou remízu s Fencers a za námi přijatelnou prohru s Torpédem.

Nejdříve jsme nastoupili proti týmu Fencers Havířov, který je posledním týmem naší tabulky. Hned v úvodu utkání bylo znát, že nás nečeká jednoduchý soupeř a že nám jeho hra nebude sedět. Toto se projevilo také na průběhu hry, kdy jsme prohrávali již 1:2, ale poté se nám podařilo srovnat a přidat ještě jednu branku. Jenže soupeř opět skóroval a tím srovnal. Na závěr třetí třetiny jsme dokázali jít do vedení 4:3, jenže soupeř zhruba jednu a půl minuty před koncem srovnal ze standartky, která se odehrávala v těsné blízkosti naší branky. Na tuto vyrovnávací branku jsme již nedokázali odpovědět a utkání skončilo remízou. Nutno podotknout, že soupeř hrál neustále nedovoleně a v podstatě jeho každý druhý kontakt s míčkem byl faul. Hra se neustále kuoskovala a soupeř se neštítil neustále zvedat lokty a používat kolena, což vyústilo v jeden desetiminutový osobní trest ve třetí třetině. Opravdu jsme v dosavadních třech sezónách ještě nenarazili na takto tvrdou hru za hranicemi pravidel a v dalším utkání s tímto soupeřem budeme muset přidat hodně na důrazu v osobních soubojích, abychom uspěli a Fencers porazili.

V druhém utkání nás čekal silnější soupeř a to Torpédo Havířov, kterému patří třetí příčka v tabulce. Do tohoto utkání jsme šli s respektem, ale s vědomím, že chceme uhrát co nejlepší výsledek. Vstup do utkání měl soupeř pochopitelně lepší a po chvíli již vstřelil branku. Poté v druhé třetině přidal ještě jednu a zdálo se, že je po zápase. Jenže jsme se nevzdali a snažili jsme se pořád dobře bránit a vyrážet do protiútoků. Šancí na vstřelení gólů jsme měli dostatek a dokonce jsme měli i dvě tyčky. Nakonec se nám ve třetí třetině podařilo po individuální chybě soupeře vsítit branku a utkání zdramatizovat. Utkání nakonec skončilo po dobrém týmovém výkonu těsnou prohrou 1:2. Zde již bylo znát, že soupeř zná pravidla florbalu a hrálo se víceméně čistě.

V Havířově jsme měli zatím naši největší fanouškovskou podporu, kdy nám byla vytvořena skvělá atmosféra a za to svým fanouškům DĚKUJEME.

Příští dva zápasy nás čekají v neděli 21.2. a to na domácím turnaji v hale ČPP Aréna Ostrava. Zde narazíme na dva velmi těžké soupeře FBC Sokol Frenštát p R. a FBC KSVČ Juventus Odry.